Продумуючи дизайн ванної кімнати, не забувайте, що відіграє роль не тільки вибір облицювальних матеріалів або колірної гами, але при цьому дуже важливо правильно підібрати сантехніку та меблі у ванну.

Якщо з меблі у ванну все простіше, то ось вибір сантехніки просто величезний. Як підібрати і стильний, і недорогий варіант, який добре впишеться в інтер’єр? Ми допоможемо підібрати недорогу і довговічну сантехніку, аж до пісуара і унітазу. На які характеристики сантехніки потрібно звертати особливу увагу? Давайте розбиратися.

Вибираємо сантехніку: основні параметри

Що грає саму основну роль при виборі ванни? По-перше, це репутація виробника, у якого ви будете купувати таку сантехніку. Другий параметр – це матеріал. Якщо враховувати співвідношення ціни і якості, тоді рекомендуємо звернути увагу на акрилові і сталеві ванни. Їх вартість починається від 60-70 доларів, а за якістю вони вважаються одними з кращих. Перевага акрилу в великому асортименті сантехніки, в той час як сталеві ванни в основному роблять тільки прямокутними. Грає роль і товщина стінок – вона повинна бути не менше 4-х мм. Тоді така конструкція прослужить близько 10-ти років.

На що звертати увагу, купуючи душову? Серед основних характеристик:

  • довжина і форма;
  • комплектація;
  • матеріал і глибина піддону;
  • наявність задніх стінок;
  • матеріал і колір дверей.

Недорогий і практичний варіант – кутова душова кабіна, причому вона може бути пристенной. Піддон з акрилу – найкращий з варіантів. Він не буде слизьким, а його ціна – одна з найнижчих. Вам потрібно буде визначитися: поставити відкриту кабінку (без даху), або все-таки підібрати варіант з дахом. Як вибрати? Якщо ви любите під час прийняття душу дихати свіжим повітрям, і у вас у ванній немає протягів, тоді можна поставити відкриту модель. Якщо ж ви любите, щоб під час купання було тепліше, або в приміщенні можуть бути протяги, тоді вам більше підійде закрита кабінка з дахом.

На що орієнтуватися, вибираючи умивальник? Вам потрібно вибрати хороший матеріал і правильно підібрати форму виробу. Керамічна раковина для ванної – ось один з найбільш затребуваних і практичних варіантів. Вона прослужить дуже довго, якщо не ставити над нею численних поличок, заставлених аксесуарами, які можуть впасти і пошкодити кераміку. Не забувайте підібрати і практичні меблі в ванну, на яку ви будете ставити раковину. Це може бути тумбочка з МДФ – ходовий і практичний варіант. Залишилося вибрати унітаз і пісуар.

Ходова в Європі модель унітазу – економ. Тут в основному виробники пропонують 2 варіанти спуску води – на 3 літри і 6 літрів. Якщо вам потрібен якісний пісуар, зверніть увагу на недорогі настінні моделі, які акуратно виглядають.