Не дивлячись, на те, що дачники витрачають всі свої сили на вирощування врожаю, кожен будиночок завжди прикрашений парочкою клумб з різнокольоровими квіточками. Сьогодні, коли є можливість купити велику ділянку, а актуальність власної картоплі відходить на другий план, все більше людей перетворюють свої ділянки в сади і квітники.

Поняття ландшафтний дизайн, широко увійшло в наш побут на початку 2000 років, і тут почалося повальне захоплення перетворення городів, «в місто – сад». Тим більше, що це не вимагає повної ліквідації улюбленого городу або теплиць, так що на одній ділянці цілком можна поєднати і свіжі овочі, і містечко для «медитацій» або «гламурних» шашликів.

Як правило, бажання змінити свою ділянку виникає в зв’язку з бажанням змін і нових вимог життя. Коли всі умови зійдуться воєдино, потрібно сісти і все ретельно продумати, так як для уникнення хаосу на ділянці і в голові, нове потрібно поєднувати зі старим. А значить, потрібен план, і не тільки в голові, але і на папері. Для цього потрібно точно виміряти ділянку, занести все на папір, а потім починати прикидати ескізи. Якщо ви в перший раз наважуєтеся на такі кардинальні зміни, завжди потрібен професійний погляд і рада.

Адже крім посадок, ставків і украшательний фігурок, потрібно продумати про зручні підходи до дому. Необхідно грамотно облаштувати в’їзд в гараж, майданчик під терасу або мангал, доріжка між грядками, так само не повинна залишитися без уваги. Коротше, все, що ви хочете змінити і заново облаштувати, потрібно робити грунтовно, раціонально і надійно, і найголовніше це повинно бути красиво і радувати ваше око.

Наприклад, доріжка, що веде до будинку, повинна бути ширше, ніж стежка, яка йде до тераси або столика, розташованим десь в затишному містечку, а майданчик біля гаража повинна буде витримувати значні навантаження, в порівнянні з майданчиком під терасу.