Комфортне житло – це зручний район, відповідний поверх, гарне планування, сприятливий мікроклімат і красивий інтер’єр.

Від сукупності цих факторів залежить якість життя, тому до покупки варто підходити відповідально, озброївшись певними знаннями. Ми розповімо, як і яку краще вибрати квартиру на сайті https://100realty.ua/ і що з цього приводу радять професіонали.

Як вибрати квартиру: основні критерії

Перше, з чого треба починати – визначення зручного розташування будинку. Тут немає універсальних правил, кожен сам визначає потрібний йому район. Одні вважають за краще близькість до соціальних об’єктів, інші – до паркової зони, для третіх важлива транспортна доступність.

Вибравши район, переходимо до інших, не менш важливим параметрам.

Новобудова чи вторинне житло?

Різниця між вторинним і первинним ринком досить відчутна за ціною. Вартість квадратного метра вторинного житла вища, але при цьому виключений ризик не завершення будівництва – продається готова квартира, в яку можна заселятися відразу після угоди. При укладанні договору пайової участі зазвичай доводиться чекати здачу об’єкта.

Новобудови, як правило, реалізують без обробки, а ремонт у квартирах на вторинному ринку залишає бажати кращого. Тому в обох випадках новоселам варто додати в бюджет для покупки вартість оздоблювальних робіт.

Тип споруди

Правильно вибрати хорошу квартиру допоможуть знання про те, як будівельний матеріал впливає на якість будівлі, її довговічність і мікроклімат в приміщенні.

Розрізняють три основних типи будинків:

  • Панельний. Ціна квартир в таких будинках нижча, ніж в цегляних або монолітних. Однак «панельки» мають кілька серйозних недоліків: погану звукоізоляцію, велику кількість несучих стін, що ускладнює перепланування і низьку енергоефективність (особливо в будинках радянської будівлі).
  • Цегляний. Серед сучасних новобудов цегляні будинки вважаються рідкістю, бо їх зведення є досить затратним, займає багато часу і має обмеження по висоті. Вартість квартир висока, але це виправдано високою якістю і довговічністю споруди. Цегла добре утримує тепло і захищає від спеки, тому в такому будинку комфортно в будь-який час року.
  • Монолітний. Залізобетонна основа і стіни з бетонних блоків дозволяють створювати будинки, термін служби яких становить 120 років. Великий вибір планувань, високі стелі, хороша енергоефективність – основні переваги монолітних технологій.

Основна частина сучасних новобудов представлена ​​монолітно-цегляними будинками, тоді як цегляні можна придбати в основному на вторинному ринку. «Панельки» зустрічаються досить часто як серед нових, так і будівель давніх років.

Вибираємо поверх

Для тих хто віддає перевагу світлому житловому простору, шикарному вигляду з вікна і тиші, навряд чи підійдуть квартири з першого по четвертий поверх. У них легко проникають звуки з вулиці, а світло затуляють сусідні будинки або дерева. Головна їхня перевага – незалежність від ліфтів. На середніх поверхах (з 5 по 10) тихіше і світліше. Вони вважаються більш екологічними, ніж нижні, адже шкідливі речовини не досягають такої висоти. З квартир, починаючи з 10 поверху, відкривається дивовижний вигляд, а гучність зводиться до нуля. Однак попит на них знижений через прив’язку до ліфтів і ризики, пов’язані з пожежною безпекою.

При покупці нерухомості також потрібно звертати увагу на площу житла і його планування. Тут поради професіоналів не потрібні, все залежить від особистих бажань і можливостей.

Враховуйте всі перераховані нюанси, і ви зможете вибрати квартиру своєї мрії.