Каркасні будинки в нашій країні мають ще й іншу назву, їх називають канадськими. Це пов’язано з тим, що історія їх будівництва почалася в Канаді і на півночі США. Пізніше каркасне будівництво стало використовуватися в європейських країнах.

Каркасне будівництво становить близько 80% всіх будинків в країнах Заходу. Існує думка, що каркасне будівництво не витримує кліматичні умови нашої країни. Насправді, така думка є хибною, оскільки будинки, побудовані за даною технологією, розраховані на температурний режим від – 50 до + 50 градусів.

Під будівництво каркасних будинків можна закладати менш глибокий фундамент. Це пов’язано з тим, що каркасний будинок легший за вагою, в порівнянні з іншими типами будинків. На каркасний будинок сезонні руху грунтів надають менший вплив. Терміни зведення каркасного будинку значно менше, ніж будинок з аналогічною площею з цегли. Це пов’язано з технологією будівництва. Зведення каркасного будинку займає приблизно 3 місяці. А на будівництво цегельного будинку піде близько 8-10 місяців.

Загальновідомо, що при будівництві цегельного будинку потрібен час на його усадку. В цьому плані каркасний будинок має перевагу, так як час на усадку не потрібно. У будинок такого типу можна заселятися відразу ж після закінчення ремонтних робіт. Економія на будівельних роботах, пов’язаних із залученням техніки для підйому важких елементів конструкції. Каркасне будівництво виключає важкі елементи при зведенні будинку. Всі складові досить легкі і прості в збірці. Даний тип будинку є більш енергоощадні. Для того щоб прогріти такий будинок, буде потрібно набагато менше енергії, ніж для прогріву цегляного будинку. Також дерево є гнучким матеріалом, тому будинок здатний витримувати різні деформації без руйнувань.

Каркасні будинки екологічно чисті. Даний факт позитивно впливає на здоров’я мешканців будинку. Термін служби будинку складає 50 років, а при належному догляді може використовуватися до 100 років. Технологія каркасного будівництва проста, тому існує безліч проектів будинків. Реалізувати задумане проект під силу навіть людині, яка не має достатнього досвіду в зведенні будинків. До того ж в інтернеті і спеціальних виданнях можна отримати детальну інформацію про етапи будівництва. При необхідності, в каркасному будинку легко можна зробити перепланування внутрішніх приміщень без нанесення шкоди всій конструкції.