Сучасні проекти будинків дуже часто включають доповнення у вигляді терас або веранд. Вони прекрасно вписуються в загальний інтер’єр, додаючи будинку набагато більше оригінальності, тепла і затишку.

Сьогодні проектуванням таких споруд займається багато організацій, фахівці яких виконують індивідуальну розробку проектів.

Підготовчі роботи

Спорудження тераси є відносно складним завданням, що вимагає певних навичок і наявності відповідного інструменту. Перед тим як приступати до зведення тераси потрібно:

  • Вибрати проект і місце розташування вашої прибудови. Існує безліч варіантів, які залежать від розташування вашого будинку і ваших уподобань. Як правило, її будують близько вхідних дверей. Загальна концепція даної будівлі повинна повторювати дизайн всього будинку.
  • Придбати необхідні матеріали та інструменти.

Також слід попередньо провести всі розрахунки всіх основних конструкцій, згідно воліємо навантажень.

Починаємо будувати

Будівництво тераси проводитися в кілька етапів:

  • В першу чергу, потрібно подбати про фундамент. Існує кілька видів даних споруд. Найпростішим вважається стрічковий або стовпчастий варіант, який вибирається по майбутньому типу будови. Для легких дерев’яних споруд можна віддати перевагу звичайному стовпчастий фундамент, який обов’язково повинен закладатися нижче промерзання грунту.
  • Наступним кроком є ​​зведення підстави під підлогу. Зробити це можна кількома способами, але при цьому потрібно також враховувати навантаження. Найпростішим є укладання дерев’яних лаг на фундамент, але їх потрібно ізолювати від впливу вологи і т. д.
  • Після цього проводиться будівництво підстав під покрівлю. Кількість стовпів і тип даху також вибирається відповідно до дизайну будинку. Виконати їх можна за допомогою дерев’яного бруса, який встановлюють по периметру, або зводять цегляні колони.
  • Коли основа готова, можна приступати до монтажу покрівлі. Обов’язковою умовою є хороша стиковка даху будинку і тераси, щоб не виникало течі в майбутньому. Для таких робіт підійде будь-який сучасний покрівельний матеріал.

Зведення терас можна також довірити фахівцям, які правильно підберуть матеріал і виконувати її в загальному стилі, що додасть їй гармонійності і затишку.