Багато дачників мріють про те, щоб створити на своїй ділянці повноцінний водоспад або фонтан. Зупиняє людей фронт робіт. Однак, створення водоспаду може бути здійснене лише за одні вихідні!

Проектування фонтанів – це одна з найбільш затребуваних послуг у ландшафтних дизайнерів. Професіонали готові виконати проект будь-якої складності.

Зведення фонтану на присадибній ділянці без допомоги фахівців

Насправді для організації невеликого водоспаду не буде потрібно значних зусиль або спеціальних навичок. Дана стаття є прямим керівництвом, яке може бути використане непрофесіоналами.

Якщо на ділянці вже є водойма, це означає, що Ви вже більшу половину роботи виконали. Будь-міні-водоспад вимагає наявності наступних складових частин:

  • декоративна височина (саме з неї і буде стікати вода);
  • ємність з водою (туди і буде налагоджений стік);
  • електричний насос (необхідний для постійної циркуляції води).

Ставок відсутня? Організувати його так само не так довго. Пам’ятайте! Вас ніщо не обмежує – Ви можете створити ставок абсолютно будь-якої глибини і геометрії. В Інтернеті можна знайти величезну кількість готових рішень і повторити вподобане.

У створенні водоспаду можна використовувати абсолютно все: старі горщики, модифікована стара сантехніка, відра і старі діряві лійки. Кращого матеріалу для декору годі й чекати.

Наявність живності

Враховувати зазначений фактор необхідно на стадії проектування. Під живністю розуміються не тільки рибки для ставка, але і різні рослини. Так, наприклад, звичайні латаття будуть рости погано – вода проточна.

Визначившись з формою майбутнього ставка, наносимо її геометрію на обрану локацію ділянки. Копайте до тих пір, поки необхідна глибина (строго Ваші переваги) буде досягнута.

Далі слід заглибитися ще на 15 см і наповнити їх звичайний річковим піском. Не забувайте про те, що дно повинно бути добре утрамбована. Зовсім необов’язково купувати для цього спецобладнання. Можна просто пострибати протягом півгодини.

В якості гідроізоляції рекомендується використовувати ПВХ-плівку. Це найпоширеніший матеріал, а значить, найдешевший.

Окремо слід кілька слів сказати про потужності насоса. Якщо висота створеного вами піднесення не перевищує позначки в 1,5 м., Цілком можна обійтися насосом невеликої потужності – 75-80 Вт.