Косметичний ремонт своїми руками – це найпростіший і фінансово доступний спосіб оновити приміщення. Однак, не все так просто, оскільки потрібно врахувати безліч факторів: конструкцію будівлі, наскільки якісно були зроблені початкові будівельні та оздоблювальні роботи, скільки пройшло часу з тих пір, як робився останній ремонт. Необхідно обов’язково перевірити в якому стані перебувають електропроводка і сантехніка. Якщо все в порядку і немає необхідності вирівнювати стіни і стелі, доводячи їх до європейських стандартів, то можна зайнятися косметичним ремонтом своїми руками.

Одним з найважливіших етапів косметичного ремонту своїми руками є оцінка стану приміщення та визначення обсягу необхідних робіт. Для цього бажано залучити з боку кваліфікованого фахівця, а краще кілька фахівців: виконроба, сантехніка, електрика. Нехай вони проведуть огляд приміщення і скажуть, які роботи необхідно зробити. Як правило, за огляд грошей не беруть, а ви отримаєте слушні поради.

Отже, в даній статті, мова піде про простий косметичний ремонт своїми руками, який включає в себе виконання оздоблювальних робіт – штукатурні та малярні роботи (фарбування стель, вікон, дверей), поклейка шпалер, заміна, або шліфування підлогових покриттів, а також їх лакування . Загалом, проведення комплексу робіт по відновленню і оновленню житлових, або офісних приміщень.

Проведення робіт по відновленню паркету – захід дороге і трудомістка, потребує досить багато часу і певних навичок. З цієї причини краще не економити, а запросити хорошого майстра, оскільки будь-яка самодіяльність може спричинити за собою незворотні наслідки з великими збитками. Всі інші оздоблювальні роботи, що входять до складу косметичного ремонту своїми руками, можна зробити власноруч. Хороший результат гарантований при виконанні певних рекомендацій фахівців даної сфери, а також використанні якісних матеріалів, які в наш час коштують, на жаль, не дешево. Головне наявність фантазії, бажання працювати і часу, а також запас терпіння і трохи досвіду.