Натяжні стелі, зовсім недавно з’явилися на ринку, стали елементом декору в інтер’єрі приміщення. Вони відразу ж завоювали любов покупців, і повністю її виправдовують.

Адже вони мають чудові експлуатаційними якостями. Тільки один відмінний зовнішній вигляд можна віднести до переваг, не кажучи вже про міцність, можливості приховувати всі недоліки стель.

Ці стелі довговічні, так що, зробивши будинку дешевий ремонт, не турбуйтеся про те, що через пару років потрібно буде знову до цього повернутися. Натяжні стелі можуть прослужити вам до 10 років. З появою натяжних стель ставлення людей до ремонту змінилося. Люди вже не кривляться при цьому слові, і не уявляють побілку разом з розлученнями на стінах, їм навіть не страшні «заливають зверху сусіди».

На сьогоднішній день широко розвинене виробництво натяжних стель. Тому більше не існує потреби купувати французьку або китайську продукцію. За стелі з Франції вам доведеться переплатити, а стелі, виготовлені в Китаї хоч і коштують дешевше вітчизняних, довго будуть мучити вашу сім’ю неприємним запахом, який дуже довго вивітрюється. Тому скупитися в цьому випадку не варто.

Види

Виділяють два типи натяжних стель: тканинні, або безшовні, краї яких для міцності обробляються поліуретановим просоченням, і стелі з полівінілхлоридної плівки, яка натягується на спеціальний каркас із пластику. І немає нічого дивного в тому, що в обох представників стель є свої переваги і недоліки.

Почнемо з тканинних стель. Вони мають міцну структуру, стійкі до перепадів температури і добре фарбуються акриловими фарбами, але не більше п’яти разів. Єдиним їх мінусом є висока вартість. Стелі, виготовлені з плівки ПВХ, витримують підвищений температурний режим, легко чистяться, ударостійкі, вологостійкі. Але їх виготовляють тільки індивідуально, знаючи конкретні розміри приміщення.

Оскільки для деяких натяжні стелі продовжують залишатися екзотикою, навряд чи знайдеться той сміливець, який сам наважиться здійснити їх установку, а якщо такий і знайдеться, то незабаром запросить на допомогу фахівців.

Для установки стелі з ПВХ, потрібно точно визначити розміри приміщенні. після цього, відступаємо 5 см від основної стелі, а якщо заплановано використання світильників -10 см, встановлюємо по всій площі кімнати пластиковий або алюмінієвий каркас. Потім за допомогою спеціальних будівельних кліпс виробляємо кріплення плівки по кутах каркаса.

Після цього потрібно нагріти приміщення тепловою гарматою до 70 градусів, в процесі чого окантовка плівки увійде в спеціальні пази каркаса. Коли приміщення охолоне, плівка стискується і натягнеться, при цьому утворюється плоска поверхня.

Весь догляд за натяжними стелями полягає в періодичному протиранні його трохи вологою ганчіркою, трохи змоченою в звичайному мильному розчині. В даний час на ринку представлено багато спеціально розроблених засобів для чищення натяжних стель. Забороняється чистити стелі будь-якими видами щіток, так як можна легко порушити шар тонкої плівки.