Сьогодні розповімо про те, за якими критеріями вибирається плівка для парника. На що необхідно звернути увагу в першу чергу. Скільки коштує плівка з розрахунку на один метр довжини рулону. На які розмірні параметри треба звернути увагу, щоб зменшити витрати матеріалу.

Трохи про плівку і парники

Сьогодні виробники переорієнтували виробництво плівок на парники. Вони стали пропонувати зовсім унікальні різновиди матеріалу, що володіють більш високими технічними і експлуатаційними характеристиками.

Наприклад, підвищена морозостійкість, еластичність і міцність, можливість пропускати через себе всередину парника свіже повітря і виводити назад вуглекислий газ, високий показник прозорості і можливість краще розсіювати світло.

Треба визнати, що нових видів плівки для укладання здесь на парники не один десяток. Це не кажучи про експериментальні моделі, які іноді з’являються на ринку. Всі вони в рази краще звичайної поліетиленової. Але все також і за ціною, і за доступністю, і по простоті використання це найідеальніший варіант.

Різновиди парникової плівки

Незважаючи на те, що на ринку досить широкий асортимент плівкового матеріалу, весь його можна розділити на три основні групи:

Відразу слід зазначити, що в кожній групі є і підгрупи. Розглянемо кожен варіант окремо.

Поліетиленові

Тут кілька позицій, які відрізняються один від одного технологією виготовлення і структурою самого матеріалу:

Перша позиція – це звичайна плівка завтовшки 0,015-0,3 мм, шириною 3 або 6 м, частіше є рукав. За зовнішніми показниками, наприклад, від стабілізованою моделі відрізнити її складно. Але у неї невеликий термін експлуатації на вулиці – не більше 7 місяців. Під дією природних навантажень матеріал швидко рветься.

Плюс ще один серйозний недолік – на внутрішній поверхні скупчуються краплі конденсату, які падають в них, зволожуючи грунт, що не завжди прийнятно. Але треба зазначити, що у цієї плівки непогана світлопроникність – до 80%. І ще один момент: у поліетиленової плівки міцність і по довжині, і по ширині однакова в незалежності від товщини самого матеріалу.

Стабілізований варіант є володарем підвищених експлуатаційних характеристик за рахунок внесення в сировинний полімер різних добавок. Ось позитивні сторони:

  1. накопичуватися конденсат стікає по поверхні, не утворюючи капели;
    прозорість – до 90%;
  2. на поверхні не осідає пил, тому що в матеріал внесені антистатичні добавки, тому прозорість завжди залишається незмінною;
  3. добре стримує інфрачервоне випромінювання.

Третя позиція – теплоудержуючою. Свою назву ця модель отримала тому, що вона на 10-30% більше утримує тепла. Тому її вибирають ті, хто закриває парники на зиму. Адже економія енергоносіїв сьогодні не самий останній показник у видатковій частині сімейного бюджету.

Від двох попередніх варіантів теплоудержуючою відрізняється в першу чергу своїм білястим кольором. Звідси, в принципі, і низька світлопроникність. Та й міцність у неї нижче. Зате інші показники точно такі ж, як у стабілізованою. Термін служби – не більше року.

Армований варіант також виготовляється з поліетилену.