Як часто ми не задаємося питанням про правильність вибору покупки, спираючись лише на інтуїцію і привабливість.

Важливо також враховувати параметри придбання плитки на сайті https://www.plitkanadom.ru/collections/rossiiskaya-plitka/atlas-concorde-russia:

Сорт

Для зручності клієнтів її розділили на 3 підвиди:

 • 1 сорт – добірна партія, з мінімальними дефектами, колір і форма наближена до ідеальної;
 • 2 сорт – відрізняється великою кількістю помилок, відколів і тріщин. Вимагає більшої витрати матеріалу при облицюванні поверхонь;
 • 3 сорт – прийнято називати «неліквідним», клієнти найчастіше купують даний тип для облаштування заміських будинків, сараїв, комор та іншого.

Випалювання

Придивляючись до товару, який сподобався, важливо звернути увагу на кількість випалювання глини. Одне обпалення не порушує структуру плитки, залишаючи її такою ж міцною і водонепроникною, що можна застосувати на кухні поруч з мийкою. Подвійне смалення спотворює цілісність матеріалу, який набуває пористість, що робить його більш сприйнятливим до утримання вологи. Такий кахель краще використовувати у вигляді підлогового покриття. Позначається «вогнем».

Стійкість до побутової хімії

Позначення виділені на упаковці латинськими буквами:

 • AA – найсильніший показник химостойкие;
 • A – висока опірність лугу, але більш прийнятна ціна;
 • B, C – середній рівень захисту, «улюбленець» споживачів;
 • D – низький коефіцієнт бар’єру з можливою зміною кольору.

Партія

Комплекти плит одного кольору відрізняються в залежності від партії випуску, тому експерти рекомендують купувати кераміку з одного слота.

Пояснюється це тим, що процес обробки керамічної плитки непередбачуваний. Отримання відтінку ніколи не можна передбачити. Тому на кожній пачці вказано номер сету, щоб при монтуванні не зіпсувати образ.

Зносостійкість

Знос продукту неминучий, але при правильній збірці плитки для кухні можна продовжити термін експлуатації. Артикул PEI вказує на градацію зносостійкості:

 • PEI I – найслабший рівень стійкості, підійде тільки для приміщень з маленькою прохідністю в м’якому взутті;
 • PEI II – наступний показник, який підійде в якості покриття особистих санвузлах і комор;
 • PEI III – середня величина, допускає часті переміщення (кухня, зал, спальня та інші);
 • PEI IV – сильна ступінь витримки, призначена для місць загального користування таких, як бари, ресторани, банкетні зали;
 • PEI V – найвища міцність, використовується для покриття аеропортів, великих готелів і ін.

Різновиди кераміки для кухні

Керамограніт

На даний момент є хітом продажів для підлогового покриття, з огляду на водостійкості і міцності сировини. Різноманіття варіантів дає можливість втілити найбожевільніші проекти. Любителям дерев’яної підлоги підійде імітація під дерево. Прийом безшовних стиків створює враження настил з дерев’яних дощок. Такий «паркет» зовні виглядає стильно, а головне невибагливий в прибиранні. Керамограніт витримує удари від раптових падінь предметів, що неминуче при постійній готуванні.

Майоліка

Такий кахель припаде до смаку цінителям Сходу. Кожна деталь розписується вручну і знаходить неповторний візерунок. У малюнках простежується культура Туреччини, Італії, Іспанії та ін. Хенд- мейд, як окремий вид мистецтва, завжди варто трішки вище, ніж фабричний виріб. Тому майолику використовують на фартух для акцентування.

Імітація натурального каменю

Натуральні породи як мармур або граніт виглядають дорого, але не у всіх є можливість викласти пристойну суму для оформлення кухні. В цьому випадку керамічна плитка під камінь відмінний вихід з положення. Матова версія буде виглядати не тільки стильно, але і надавати затишок.