Серед безлічі затребуваних архітектурних стилів, які прийшли до нас з інших країн, є й італійський. Не можна сказати, що він користується шаленою популярністю, але в багатьох заміських будинках і ЖК простежуються його характерні риси. Що не дивно, адже цей стиль відноситься до групи класичних, які не втрачають актуальності з часом.

Де зародився італійський стиль?

З одного боку, досить дивно, що родоначальницею італійського стилю є не Італія, а Англія, з іншого, це цілком зрозуміло. Хоча англійці і займалися активною колонізацією і вплутувалися в військові конфлікти, в самій країні стояла тиша й благодать. Ось і стікалися туди з менш спокійних регіонів різні національності, а з ними, так чи інакше, приходило і їх культурну спадщину, в тому числі і архітектура.

Стиль як такої явно позначився на глинобитних і кам’яних фермерських будиночках з контрастним поєднанням теракотової черепиці та світлого фасаду. Крім того, на противагу строгим формам, що панував у той час в архітектурі, у італійських будиночків лінії були плавні, з округлими вежами і пологими дахами.

До речі, якщо ви хочете придбати квартиру в ЖК, оформленому в італійському стилі, то радимо перейти за посиланням https://nerukhomi.ua/n-zhk-italyanskij-kvartal-kiev/ вже зараз.

У світ ця приємна для ока архітектура пішла з відділенням американців, де з’явилася в 1830 році в адаптованому під місцеві реалії вигляді. Надалі саме в англомовних державах італійський стиль і отримав повсюдне поширення, після ступивши і за їх межі. По суті, це змішання різних напрямків, паралельно розвивалися в різних частинах Великобританії, але саме італійці дали стилю характерні риси.

Основні ознаки італійської архітектури

Володіючи вибуховим темпераментом, але живучи в оточенні манірних англійців, італійці в архітектурі перевагу стриманість і спадкоємність.

Вид будинків варіювався в досить широкому діапазоні, особливо, після «імміграції» в інші країни, але всім їм притаманні певні стилістичні ознаки:

 1. Похилі, конусоподібні або щипкові даху.
 2. Широкі декоративні карнизи на фігурних кронштейнах.
 3. Башточка на даху або у вигляді прибудови, еркера.
 4. Вікна вузькі, з арочним склепінням, але панорамного типу.
 5. Арочні дверні прорізи.
 6. Два поверхи.
 7. Оперізують тераси і лоджії.
 8. Ковані огорожі балконів.
 9. Велика кількість колон і балясин.
 10. Пастельна колірна гамма фасадів.
 11. Черепиця в якості покрівельного покриття.

Спочатку основна маса будинків будувалася з каменю – використовували вапняк або більш міцні скельні породи.

Фасад штукатурять розчином на основі глини до гладкості і оформлювався вапном з натуральними пігментами. У сучасному виконанні коробка може бути практично з будь-якої технології, але велосипед намагаються не винаходити.

На відміну від дерева камінь все ж холодний матеріал, тому в тих частинах Європи, де клімат більш прохолодний, багато хто воліє будинку з дерева або комбіновані будинки
Будинки в італійському стилі переважно цегляні, хоча тепер це може бути і моноліт, наприклад, в незнімної опалубки. Класичну ж керамічну черепицю замінюють як цементно-піщаною імітацією, так і композитом на основі металу.

Також допускається покрівля з об’ємною багатошарової м’якої черепиці з кам’яним гранулятом. Замість глиняної штукатурки застосовують пластичні сучасні суміші на основі цементу або мармурової муки.

Що стосується планувальних рішень, то всі сучасні будинки незалежно від зовнішнього вигляду, перш за все, комфортабельні.

А якщо говорити про технічні характеристики, то ще й енергоефективні, тобто, з мінімальними тепловтратами. Це досягається або товщиною стін, або стіновими матеріалами з мінімальною теплопровідністю, або утепленням і відповідними інженерними системами.