Сьогодні, щоб оновити спальний гарнітур, потрібно мати значні грошові кошти. Іноді його вартість дорівнює ціні невеликого автомобіля. Тому до вибору меблів потрібно ставитися з усією наявною відповідальністю.

По-перше, вона повинна підходити до задуманого інтер’єру, виглядати модно, бути затишною і ергономічною. По-друге, ніхто не купує спальну меблі на один сезон, тим більше, якщо за неї заплатили грошима, зайнятими в кредит. Тому потрібно розраховувати на десять років експлуатації, інакше все життя доведеться працювати тільки на меблі.

Особливе місце в спальні займає ліжко. Це і місце відпочинку, і місце насолод, тому ліжко повинна бути великою, як мінімум двоспального розміру. Потім, вона повинна бути міцною і підходити інтер’єру до решти меблів.

При бажанні купити ліжко, потрібно пам’ятати, що головне, щоб вона підходила за розмірами приміщення. В іншому випадку вона займе весь простір, і говорити про якийсь дизайні буде зовсім неактуально.

Вибираємо ліжко за заданими характеристиками

Основними характеристиками ліжка є її габаритні розміри, а потім вже матеріал, з якого вона виготовлена, стиль та інші конструктивні особливості.

Спочатку потрібно рулеткою заміряти розміри кімнати. Потім взяти листок в клітку, лінійку і олівець і намалювати загальний план кімнати в обраному масштабі. Якщо заздалегідь відомі розміри майбутньої ліжка, спробувати накреслити її на плані. А ще краще, вирізати в зменшених розмірах і подивитися, як вона розміститься в кімнаті. Відстань на прохід до найближчої стіни потрібно залишати не менше півметра, щоб можна було встановити з боків приліжкові тумбочки. Якщо розміри ліжка невідомі, то доведеться все процедури обмірів провести на місці. До того ж вподобана ліжко може мати оригінальну конструкцію, з нестандартними розмірами.

Так, припустимо, ліжка з підйомними механізмами можуть мати складний нерозбірний каркас. Тому потрібно продумати, як таке ліжко піднімати по сходових клітках і проносити через стандартні дверні отвори. Подібні труднощі можуть виникнути і з ліжками, виготовленими за спеціальними замовленнями.

Підбір ліжка за експлуатаційними характеристиками

Основною складовою будь-якого ліжка є матрац. Адже саме його характеристики впливають на комфортний відпочинок. Зазвичай габарити матраца підбирають від ваги і зростання майбутніх користувачів. Всі ці дані є в паспорті виробу. При індивідуальному замовленні, майстри виготовлять матрац і ліжко на будь-які габарити замовника.