Не таємниця, що головною кімнатою у будинку для дитини є її власна спальня – це її фортеця, місце для ігор, відпочинку, саме тому дуже важливо, щоб дитяча була зручною та подобалась її володарю. Головним елементом інтер’єру будь-якої кімнати є ліжко. Як не помилитися при його виборі та на що звернути увагу, щоб підліток був максимально задоволений, адже період 11-15 років найскладніший.

od5IzJfmNE28Pxofsz2CoeH_P-biOufI4RixllmzDZQKet5TP2anAVVubQBGM9Xj4NcU4Jsw1Znif8DiYnhu_qBZN7lPvpFbsvFDx6vJF1CS0Ti4uxyjyHl85j-K_qGDL2FVCtiL4EFsOG_sZEHu5I74lm_l8oDxIfc6qJecVWWoTHOBmftWGqEP9KL1Qg

Які моделі доступні для підлітків?

Велика кількість споживачів з різними потребами спровокувала меблевий ринок на створення великої кількості різноманітних видів ліжок на будь-який смак. Лідерами продажів стали:

  • Класичні моделі, знайомі всім з давніх часів. Вони недорогі, надійні та легко вписуються у кожен дизайнерський стиль.
  • На другому місці – ліжко-трансформер. Воно користується попитом завдяки таким плюсам: ергономічність, ліжко оснащене додатковим функціоналом (висувні шухляди, приховані скриньки), може легко переходити з образу м’якого дивану у вигляд затишного двоспального ліжка.
  • Ліжко-горище – мрія підлітків і заощадження для батьків. Зовні нагадує двоярусну модель, але перший поверх – це робоча зона, де дитина забезпечена письмовим столом, полицями для книг, шафою для зберігання власних речей, а іноді навіть швейцарською стінкою. Такий виріб виглядає повноцінним гарнітуром, так що відпадає необхідність у додатковому меблюванні.
  • Традиційне двоярусне ліжко – порятунок для батьків двох дітей. При купівлі такого ліжка обидва чада задоволені, бо в рівних умовах. До речі, цю модель також іноді оснащують висувними шухлядами.
  • Ліжко-подіум – ця модель виглядає дуже вишукано у світлих та осучаснених інтер’єрах, але, на жаль, підходить лише для кімнат, простір яких вище середнього.

Знайти більше підліткових ліжок тут можна всього в пару кліків мишкою, а знаючи основні критерії вибору, придбати їх буде набагато простіше.

За якими критеріями здійснювати вибір

Купуючи ліжко, слід звертати увагу на велику кількість деталей, оскільки воно виконує не тільки естетичну функцію, а, перш за все, є місцем, де підліток відпочиває після насиченого дня, де його організм оновлюється та перебуває на заключній стадії розвитку опорно-рухової системи тіла. Чим треба поцікавитися у консультанта?

  1. З якого матеріалу виготовлено виріб? Найнадійнішими моделями є ті, що виготовлені з натурального дерева. Також непоганими є каркаси з металу, іноді ці матеріали поєднують.
  2. Зверніть увагу на модель каркасу. Краще купувати ліжка з рейками, завдяки ним матрац буде утримувати свою форму, забезпечується циркуляція повітря. А що стосується матрацу, то слід вибрати ортопедичний середньої жорсткості, щоб запобігти сколіозу.
  3. Чи підходить ліжко дитині по габаритах? Зазвичай, підліткові моделі відповідають стандарту 180х90 см, головне простежте, щоб довжина поверхні була на 10-20 см довша, ніж зріст сплячого. Якщо дитина вище за стандарт або повніша, то на цей випадок також є відповідні варіанти.
  4. Перевірте надійність та міцність: чи всі важливі з’єднання добре скріплені?
  5. Переконайтеся у наявності гарантійного сертифікату та безпечності усіх матеріалів.

Вибір ліжка – не така вже й складна справа, якщо знати базові критерії та брати до уваги бажання дитини.