В Європі вже близько 20% населення проживає в унікальних будинках – таунхаусах. Порівняно недавно з’явилися таунхауси в нашій країні.

Даний тип житла відрізняється безліччю цікавих особливостей, тому, вибираючи між квартирою і власним будинком, варто зупинитися на ньому більш докладно.

Що таке таунхаус?

Таунхауси володіють всіма перевагами міського житла і принадами приміського. Являють собою будинки, розраховані на кілька сімей з абсолютно ідентичними житловими секціями, кожна з яких має окремих вхід.

Головним достоїнством таунхаусів є можливість жити в тихому, власному будинку з малим числом сусідів.

Цей вид нерухомості має вертикальне планування, тому що секції, як правило, мають висоту в 2 або 3 поверхи. У деяких випадках допускається благоустрій та цокольних приміщень.

Особливостей маса:

1. Таунхауси в місті підключені до міських комунікацій або повністю автономні.

2. Землі для кожної секції передбачено трохи, але на невеликий квітник і місце для мангала цілком достатньо.

3. Практично всі забудовники обладнають окремі паркувальні місця для кожної сім’ї, що, безсумнівно, додає таунхаусів переваг.

У підсумку виходить, що це і не квартира, і не окремий будинок, а щось усереднене, що володіє достоїнствами і того і іншого.

Що стосується мінусів, їх теж достатньо. В першу чергу маються на увазі недоліки у порівнянні з окремим будинком, хоча різниця в ціні частково компенсує ці незручності.

Зробити прибудову або зрубати лазню, посидіти ввечері біля ґанку або позасмагати на ділянці – нездійсненна мрія власників таунхаусів і міських квартир. Зате мала ймовірність прокинутися криків сусідів на сходовій клітці.

Купуючи собі таку нерухомість, варто звернути увагу на пункт в договорі, де прописується право власності на землю. Цілком ймовірно, що забудовник продає просто ділянку, на якому побудований сам будинок.

Слід відмовитися, якщо покупцеві пропонують участь в частковій власності на землю – в майбутньому може виникнути маса труднощів і суперечок з сусідами.

Не варто недооцінювати все нове, іноді зустрічаються інновації, гідні уваги, і таунхауси, безумовно, до них відносяться.