Як орендувати земельну ділянку, що знаходиться в муніципальній власності?

Таке поняття як оренда землі, можна почути в розрізі різних взаємин. Власником може бути, як приватна особа, так і безпосередньо держава. Крім того, нерідко можна зустріти і такі взаємини, коли можна спостерігати оренду земельної ділянки, що знаходиться в муніципальній власності. У такому випадку процедура буде мати свої особливості.

Основні особливості

У розпорядженні держави перебувають величезні земельні площі. І здійснювати належний контроль за всіма наділами просто неможливо. Саме тому, контроль на місцях здійснюють за допомогою муніципальних утворень. Дане положення регламентується Земельним Кодексом. І щоб була можливість оренди земельних ділянок, звертатися доведеться безпосередньо в такі організації.

Питання оренди земельної ділянки, що знаходиться в муніципальній власності, як правило, розглядається в розрізі товарно-грошових відносин. Тобто, за користування землею необхідно платити. Хоча, можуть мати місце і інші варіанти, які прописані в Земельному Кодексі, коли земля переходить в користування на безоплатній основі. Таке правило найчастіше поширюється на установи державного призначення, або ті, які імеюют релігійний характер. Детальніше про нюанси оренди – тут: https://document.od.ua/oformlenie-zemli/zaklyuchenie-dogovora-arendy-zemelnogo-uchastka/.

Коли на орендованій землі планується проведення будівельних робіт, то буде потрібно звернутися в місцеву адміністрацію з відповідною заявою. Коли буде виділено певний наділ, його потрібно буде поставити на кадастровий облік, і проводиться така процедура самостійно. Крім цього, не слід забувати про складання орендної угоди.

Щоб була можливість використовувати надів для майбутньої забудови, процедура оформлення буде трохи складніше. Муніципалітети нерідко влаштовують різні торги, і саме участь в них зможе принести необхідний результат. Переможець за підсумками торгів повинен буде внести оплату за оренду та укласти відповідний договір. Дана процедура буде мати певний алгоритм дій:

  1. До початку торгів, має з’явитися сповіщення про їх проведення, із зазначенням виставляються лотів.
  2. Бажаючі взяти участь в аукціоні повинні пройти процедуру обов’язкової реєстрації, внісши попередньо завдаток. Переможцем стає той громадянин, який пропонує найбільшу суму за лот.
  3. Коли інші учасники отримують назад закладені ними гроші, переможець повинен внеси заявлену суму і укласти відповідний договір.
  4. В окремих випадках договір може бути укладений і без торгів, якщо не виявилося інших учасників для аукціону.

Процедура оренди фізичними особами

В якості орендарів можуть виступати, як фізичні, так і юридичні особи, а також іноземні громадяни. Для кожного типу повинен полягати окремий договір, і будуть діяти свої правила.