Зараз у продажу представлений широкий асортимент ламп, виконаних за різними технологіями: лампи розжарювання, люмінесцентні лампи, LED-лампи і так далі. Але якщо про переваги LED (світлодіодних) освітлювальних приладів і їх економічності сказано чимало, то сучасні компактні люмінесцентні лампи часто незаслужено обходять увагою.

Тим не менш, цей тип ламп широко представлений в магазинах і використовується в самих різних освітлювальних приладах, тому є сенс зупинитися докладніше на їх перевагах та недоліках.

Переваги люмінесцентних ламп

Серед ключових переваг компактних люмінесцентних ламп від їх висока світловіддача. Вона на кілька порядків вище, ніж в лампах розжарювання. Другий важливий момент – термін служби. Якісні люмінесцентні лампи можуть ефективно працювати до 20 тис. годин. Аналогічний показник для ламп розжарювання складає всього 1000 годин.

Не менш важливим є сам тип світла, який забезпечують компактні люмінесцентні лампи. Світло від таких ламп дуже близьке до природного, в результаті чого людині комфортно перебувати і працювати в приміщенні з таким освітленням.

Важливим аргументом на користь компактних люмінесцентних ламп залишається і ціна. Вона відносно низька порівняно з LED-лампами, наприклад. Разом з тим, люмінесцентні лампи відрізняються надійністю і стійкі до перепадів напруги в мережі, що для нашої країни дуже актуально.

Фахівці також відзначають пожежну безпеку люмінесцентних ламп. Їх поверхня не розігрівається вище 50 градусів, що дозволяє активно застосовувати такі лампи в приміщеннях з підвищеними вимогами пожежної безпеки.

Що стосується енергоспоживання, воно для люмінесцентних ламп не рекордно низьке, але і не така висока, як у ламп розжарювання. Так що по частині енергоспоживання такі лампи можуть стати розумним компромісом.

Недоліки компактних люмінесцентних ламп

Зрозуміло, люмінесцентні лампи не позбавлені своїх недоліків. Серед них відносна складність підключення. Для використання таких ламп знадобляться такі елементи, як стартери і дроселі. Це дещо ускладнює процедуру підключення в порівнянні з лампами інших типів, які досить просто вкрутити в відповідний патрон.

Другий важливий момент – світлова пульсація. Для сучасних люмінесцентних ламп вона не дуже виражена, але все ж помітна. Для кого-то це може стати недоліком. Ще для люмінесцентних ламп характерний звук при роботі. Це легкий фоновий шум, який в побутових умовах або в офісі не створить особливих незручностей для більшості людей, але все ж цей момент варто враховувати.

Мабуть, не можна не сказати і про грамотну утилізацію таких ламп. Просто викинути відслужившу свій термін люмінесцентну лампу на смітник – не найкраща ідея. У ній містяться шкідливі речовини, тому такі лампи слід здавати на утилізацію.