Невід’ємним елементом квартири або будинку є шафа. Вона представлена в різних модифікаціях. Сучасний варіант цих корпусних меблів – шафа-купе. Вона являє собою конструкцію, що складається зі стінок і розсувних дверей. Про всі її особливості та переваги ми детально поговоримо в нашій статті.

Конструкційні особливості

Відмінною особливістю такого шафи є наявність розсувних дверей, як у купе поїзда. Власне, звідси і пішла його назва. Розсувна система заснована на профілі і роликовому механізмі. Вона може монтуватися зверху чи знизу. Перший варіант коштує дорожче, оскільки звільняє від необхідності монтажу нижніх направляючих. Також в конструкції передбачені бічні стінки і перегородки. Допускається установка шафи-купе в нішу в стіні. Таким чином можна значно заощадити місце в приміщенні.

Основні переваги

Шафа-купе набув великої популярності, відтіснивши стандартний шафа з орними дверцями. Серед його головних переваг варто відзначити наступні:

  • Універсальність. Можна купити шафу купе і встановити в передпокої, у вітальні, у спальні. За рахунок особливостей конструкції, він добре впишеться навіть в невелике за площею приміщення.
  • Стильний дизайн. Такі меблі виглядає стильно і сучасно. А виготовивши її на замовлення, можна отримати унікальний дизайн. Поверхня декорується фотопано, спеціальної глянсовою плівкою і навіть фарбою з різними ефектами. Кожен зможе підібрати для себе варіант, який гармонійно доповнить інтер’єр приміщення.
  • Функціональність. Усередині передбачена велика кількість поличок, ящиків, відсіків. При необхідності таку шафу можна використовувати не тільки для зберігання одягу і взуття, а й інших речей: книг, дитячих іграшок, побутової техніки.
  • Компактність. Дана система зберігання незамінна для тих, хто проживає в малогабаритних квартирах. Вона дозволяє раціонально використовувати наявний простір, оскільки дверцята відкриваються убік.

Таким чином, шафа-купе – це сучасне рішення для дому. Воно дозволить раціонально використовувати вільну площу і перетворить інтер’єр.

Рекомендації щодо вибору

При виборі меблів, в першу чергу, зверніть увагу на матеріал виготовлення. Найбільш якісним і довговічним є каркас, виготовлений з натурального масиву дерева. Однак дозволити собі таку шафу зможуть тільки заможні люди. Більш бюджетна альтернатива – деревно-стружкові плити. При дбайливому ставленні меблі з ДСП вірно прослужить протягом багатьох років.

Розсувний механізм може бути виконаний з алюмінію або сталі. Перший варіант краще, оскільки алюміній має довгий термін служби, а також не створює шуму при відкритті дверей. Зате шафа з розсувним механізмом зі сталі обійдеться дешевше.