Шафа-купе – найпоширеніше рішення для облаштування сучасного інтер’єру спальні. Даний предмет меблів відрізняють: високий ступінь функціональності, компактність, а також привабливий зовнішній вигляд. Завдяки різноманіттю видів обробки фасаду шафа-купе бездоганно підходить для класичного і сучасного стилю оформлення приміщень.

Огляду особливостей і рекомендацій щодо вибору шафи-купе для спальної кімнати присвячений матеріал даної статті:

 1. В даний час розрізняють два різновиди шаф-купе https://mebelist.net/shkafy-kupe/shkaf-kupe-spalnya/. Їх представляють корпусні і вбудовані моделі. Вбудовані шафи облаштовують тоді, коли в інтер’єрі присутня ніша. Подібні вироби включають в себе фронтальну частину, внутрішні полиці і стінки. Решта конструктивні елементи (повністю або частково) замінюють стіни приміщення. До числа переваг подібного роду виробів відносять бездоганне використання вільного простору, а також більш доступну вартість. До недоліків слід віднести неможливість перестановки виробу в інше місце. Корпусна шафа, своєю чергою, буває прямою або кутовою. Кутове рішення може виявитися зручним для приміщень з малою площею, бо ефективно використовує кутову зону.
 2. Висота шафи-купе обмежена рівнем стелі спальної кімнати. Для зручності відкривання дверей їх розмір не повинен перевищувати 2,5 – 2,7 м. У разі необхідності облаштування шафи більшої висоти використовують фальшпанелі, а також сучасні антресолі, які мають власні дверцята.
 3. При невеликих розмірах інтер’єру спальної кімнати шафу розміщують від стіни – до стіни. При наявності приміщення більшої площі слід мати на увазі, обмеження довжини напрямних розміром 6 м.
 4. Стандартна глибина шафи становить 60 см. При виборі меншої ширини у виробі доведеться використовувати торцеві вішала і штанги. Шафи більшої глибини не виготовляють через незручність доступу до внутрішньої частини.
 5. Вибір матеріалу шафи визначає тривалість її експлуатації, привабливість зовнішнього вигляду, а також вартість. У числі найпоширеніших матеріалів: МДФ і ЛДСП (бюджетний варіант). Обидва матеріали відрізняє оптимальне співвідношення ціни і якості. Також, при виготовленні шаф знаходять застосування елементи з металу, скла, і т.д.
 6. Незмінним атрибутом шафи-купе є полиці. Мінімальна відстань між ними не повинно бути меншою, ніж 30 см.
 7. Забезпечити зручність зберігання речей допоможуть висувні ящики. Вироби невеликого розміру знаходять застосування для розміщення всіляких аксесуарів. Ящики великих габаритів використовують для зберігання постільної білизни й т.д.
 8. Відділення зі штангою зручне для розміщення речей, зовнішньому вигляду яких потрібно приділити підвищену увагу. У їх числі: піджаки, штани, сорочки, а також краватки.
 9. Основою тривалої експлуатації виробів є грамотний вибір фурнітури. При цьому необхідно звертати увагу на систему ковзання. Переміщення дверей шафи має відбуватися плавно і беззвучно.
 10. Вибір внутрішнього наповнення виробу безпосередньо пов’язаний з його призначенням. Всі побажання необхідно вказати в технічному завданні. З метою комфортної експлуатації рекомендується включити в замовлення вбудовану підсвітку з можливістю автоматичного включення при відкриванні дверцят.
 11. Привнести оригінальний вигляд в інтер’єр спальні допоможуть шафи оригінальної форми. У їх числі: радіусні моделі, вироби зі скошеними кутами, вигнуті моделі і т.д.
 12. За бажанням замовника у внутрішній частині шафи можуть бути розташовані: висувна взуттєві відділення, прасувальна дошка, спеціальна вішалка для розміщення краваток, зручні висувні корзини, а також пантограф для піджаків.
 13. Залежно від зовнішнього вигляду фасаду шафа-купе може бути бездоганно інтегрованою в інтер’єр будь-якої стилістики. Подібний виріб може стати декоративним акцентом приміщення або ж візуально злитися зі стінових простором.
 14. Розсувні дверцята шафи можуть включати скління. За бажанням замовника скло декорують фотодруком, художніми піскоструминними візерунками, декоративними вставками, і т.д. Вибір дзеркальних фасадів дасть можливість: збільшити габаритні розміри приміщення, поліпшити його освітленість, а також замінити традиційне дзеркало. Дзеркальна поверхня може бути прикрашена малюнком або тонованим матовим покриттям.

Такими є ключові особливості та рекомендації щодо вибору шафи-купе в спальну кімнату.