Шкіра для меблів – це розкішний і благородний матеріал, який має величезну кількість переваг. Матеріал проходить досить складну обробку, яка включає в себе більше 15 технологічних кроків вичинки. Все для того, щоб м’які меблі вийшли ідеальними і якісними.

шкіра для меблів

Види шкіри для меблів

Варто сказати, що шкіра для меблів ділиться на кілька типів, які треба більш детально, розглянути:

  • анілінова шкіра – верхній лицьовий шар пофарбований аніліновим барвником; зберігає свій природний малюнок; матеріал приємний на дотик, пропускає повітря та максимально комфортний для будь-якої пори року;
  • напіванілінова шкіра – матеріал покривається аніліновими барвниками, а також спеціальним захисним шаром; виріб зберігає свою м’якість, а також має високий рівень зносостійкості;
  • лакована шкіра – створюється класичним чином; шкури просочуються барвником до насичення і покриваються кольоровим лаком; виходить ідеальний варіант для щоденного використання – міцна і надійна шкіра для меблів;
  • корегована шкіра – цей тип матеріалу відрізняється тим, що його лицьову поверхню, яка має дефекти, шліфують; на проблемну ділянку наноситься спеціальна ґрунтовка, шпаклівка, а потім з допомогою гарячого преса продавлюється тиснення; далі, шкіра для меблів проходить обробку акрилом або емульсіями, що погіршує повітропроникність матеріалу.

Штучна шкіра для меблів або спилок широко використовується для створення офісних виробів. Спилок перетворюють на матеріал, що нагадує натуральну шкіру, наносячи на нього штучне поліуретанове або полімерне покриття з тисненням. Результат – зворотна і лицьова поверхня спилку стають дуже схожі на натуральний матеріал.

шкіра для меблів

Критерії вибору шкіри для меблів

Крім однорідності природного малюнка, товщини і текстури полотна існує ряд критеріїв вибору натуральної шкіри для оббивки меблів:

  • площа, доступна для розміщення великого лекала або викрійки – чим більше шаблонів для розкрою можна розташувати на шкіряному полотні, тим дорожче буде оцінюватися матеріал; для орієнтиру, середня площа коров’ячої шкури товщиною до 5 мм становить 2,5-5 кв. м; на ній можна розмістити 5-6 лекал, розміром 600 х 700 мм; полотно цього типу відноситься до першого сорту; на шкірі другого сорту поміститься 3-4 таких лекала, а на третьосортному матеріалі поміститься до трьох лекал зазначених розмірів;
  • спосіб обробки – ціна може залежати від способу обробки, тобто від виду матеріалу;
  • наявність декоративного оздоблення – найпопулярнішим є тиснення, штампування, лазерне гравіювання, перфорація у вигляді різних візерунків, геометричних абстракцій або під шкіру рептилій; меблі з оббивкою з такої шкіри будуть ефектно виглядати в офісі, приймальні, кабінеті або вітальні.

шкіра для меблів

Варто враховувати, що на поверхні шкіри для меблів не може бути тріщин, заломів або великих шрамів. Однак невеликі прожилки, зморшки і розтяжки можуть бути. Вони додають матеріалу особливий шарм, а також індивідуальність і унікальність.

Партнер статті: Soloha