На ринках, що продають будівельні матеріали, є досить різноманітний асортимент геотекстилю. Найвигідніше купувати його у виробника нетканих матеріалів.

Даний геосинтетичний матеріал пропускає воду, попутно виробляючи її фільтрацію від сміттєвих частинок, що дозволяє застосовувати його для формування армуючих або розділяють шарів.

Геотекстиль використовується для досягнення цілей, в які входить:

  • створення дренажних і водовідвідних систем;
  • будівництво різноманітних дорожніх полотен;
  • зведення фундаментів будівель та ізоляції систем трубопроводів;
  • захисту берегових укосів і облаштування садових доріжок.

Про застосування і властивості геотекстилю

Геотекстиль застосовується при досить великому температурному режимі. У наш час даний матеріал має корисні властивості, що дозволяють його використовувати з максимальною ефективністю під час прокладки різних автомобільних доріг.

Серед інших переваг геотекстилю є його екологічна чистота, стійкість до гниття і виникненню цвілевих грибків, впливу різноманітних негативних факторів навколишнього середовища.

Міцний геотекстиль під час експлуатації фільтрує проходить через нього воду від різних дрібних частинок сміття, захищаючи ґрунт від забруднень.

Цей економний матеріал використовується у всіх світових державах, зміцнюючи різні будівельні та автодорожні споруди.

Геотекстильні матеріали діляться на іглопробівниє, термоскріплені і вязальнопрошівним.

В основі створення иглопробивного геотекстильного матеріалу лежить поліпропілен. Даний матеріал можна використовувати як дренуючу деталь ландшафту, яка замінює піщаний шар грунту. Голкопробивний вид геотекстилю застосовується для дренажу й захисту ґрунту.

Всі види геотекстилю швидко укладаються завдяки легкості і малим габаритам їх рулонів, що дозволяє заощадити на перевезеннях і зберіганні. Так само цей матеріал легко обробляти, а використаний дренажний геотекстиль стане водонепроникним.

Геотекстиль на дачних ділянках може застосовуватися:

  • для захисту від радіації та бур’янів;
  • облаштування різноманітних штучно створюваних водоймищ і доріжок в саду;
  • для захисту різних рослин, коріння яких не можуть подолати цей матеріал, від посухи.

Дешеві геотекстили служать прошарком між виснаженою землею і родючим ґрунтом, що перешкоджає їх змішання між собою.

Прошарку з геотекстильних матеріалів часто створюються під час зведення різноманітних ґрунтових споруд та автомобільних доріг.

Піщані, торф’яні і земляні шари основи доріг геотекстиль робить більш пружними, збільшуючи період експлуатації такого дорожнього полотна.