Швейна фурнітура – найцінніший елемент в будь-якому виробі з тканини. До швейної фурнітури відносяться: гудзики, хольнітени, карабіни, люверси, блискавки, гачки і кнопки, стрічки-липучки. Фурнітура має функціональне значення і застосовується для того, щоб образ був більш виразним і індивідуальним. Сьогодні при виготовленні одягу застосовують також деталі швейної фурнітури, які не є декором і непомітні в готовому виробі – флізелін, стрічки-липучки, карабіни і інші.

Історія швейної фурнітури починається з появи першої одягу, так як тканина потрібно було чимось закріплювати і фіксувати. Ось наприклад, в Древньому Єгипті вже в 5 столітті до нашої ери існували голки, які майже нічим не відрізняються від сучасних голок, а в 3 столітті до нашої ери імовірно почали робити залізні голки в Баварії і Манчінг.

На сайті інтернет-магазину “Da-Tex” ttps://da-tex.com.ua/ru/ можна купити фурнітуру в будь-яких кількостях. Каталог досить великий і включає в себе найбільш ходові, надійні і стильні на поточний момент види товарів. Щоб купить нормальную швейную фурнитуру – переходьте за посиланням.

По застосуванню фурнітуру можна виділити на:

  1. декоративну, вона потрібна лише для прикраси вироби. Наприклад: стрічки, кнопки і тд.
  2. функціональну, вона призначена для скріплення одягу. Наприклад: гудзики, блискавки, гачки, гумки і т.д.

За матеріалом буває фурнітура з:

  • пластика. На даний пластикова фурнітура сама що купується, з неї роблять все, від блискавок до гудзиків. Все ж пластикова фурнітура буває ненадійною, тому що якість пластика важко оцінити на око.
  • металу. Найдовговічніша фурнітура з металів, так гудзики, застібки, кнопки, блискавки з різних сплавів дуже якісні, але часто не підходять до певних видів одягу.
  • текстилю. Спочатку вся фурнітура була текстильної. Бахрома, тасьма, стрічки, канти, мережива, шнури – вибір текстильної фурнітури величезний

За винятковості фурнітуру можна розділити на:

  1. ексклюзивну, та, що виконується для певної колекції або навіть для конкретного наряду.
  2. масову, та, що виготовляється фабричним способом великими партіями.

Швейна фурнітура сьогодні

Сьогодні швейне виробництво дуже змінилося, асортимент фурнітури просто величезний. Замовити і купити готові вироби можливо для будь-якого одягу і за невеликою ціною – блискавки і кнопки, стрічки, нитки і хольнітени, люверси, гудзики.