Вакуумне обладнання забезпечує дотримання технологічних процесів на промислових об’єктах. Практично кожне виробництво має потребу в такому пристрої, як вакуумний насос.

За допомогою цього агрегату із замкнутого простору видаляється повітря, забезпечуючи герметичність. Однак це короткий і саме спрощене опис принципу роботи і сфери застосування таких пристроїв. Насправді ж, є маса типів, видів і марок пристроїв для підтримки заданого розрідження. Якщо відкрити каталог вакуумного обладнання, то можна виявити насоси з різними технічними характеристиками.

Як вибрати вакуумний насос

Щоб без особливих складнощів вибрати і купити насос оптимальної потужності для свого виробництва, необхідно розібратися в деяких нюансах і особливості експлуатації такого обладнання.

Сфера застосування

Будь-яке виробництво зі складними технологічними процесами потребує застосування вакуумних насосів. Як правило, такі вакуумные насосы застосовуються в сфері:

  • машинобудування;
  • металургії;
  • Хімічної промисловості;
  • Ядерної фізики;
  • Виробництві мікросхем і електроніки.

Безумовно, за принципом роботи вакуумні насоси відрізняються від насосів для відкачування рідин.

Основні характеристики

Визначальними ефективність роботи кожного вакуумного насоса можна назвати дві технічні особливості: швидкість роботи і величина створюваного вакууму.

Тому, вибираючи вакуумний насос важливо знати, скільки літрів повітря він відкачує за одну секунду. Також на показники продуктивності впливає і те, який залишковий вакуум насос може забезпечити.

Щоб вибрати насос для поизводства, важливо врахувати особливості технологічного процесу і умови, в яких має буде працювати пристрій.

Типи вакуумних насосів

Є велика кількість вакуумних насосів, розділених по типу дії: плунжерні, поршневі, золотникові, діафрагмові, кільцеві.

Найбільш широко в промисловості використовуються саме поршневі вакуумні насоси. Це ефективні, відносно недорогі і прості в роботі і обслуговуванні прилади.

Поршневі вакуумні насоси мають простий принцип роботи, що полегшує експлуатацію. У таких насосах відсутня масло, що важливо для ряду виробничих процесів.

А ось особливою надійністю відрізняються діафрагмові насоси.

Якщо на виробництві передбачається тривалий робочий цикл безперервної роботи зі створення вакууму, тоді доцільно купити пластинчато-роторний насос.

Таким чином, вибір типу вакуумного насоса цілком залежить від того технологічного процесу, який він повинен буде забезпечувати.

Відносно виробника, то варто врахувати, що країна теж має значення. Особливою надійністю і відмінними технічними характеристиками відрізняються насоси, вироблені в Німеччині, Австрії, США.

Не можна економити на покупці такого специфічного обладнання, особливо на виробництвах, що працюють з небезпечними газами. Тому варто серйозно поставитися до вибору та купівлі такого обладнання.