Освітлювальні прилади є найважливішою частиною будь-якого приміщення, а також відіграють важливу роль у процесі розробки дизайну інтер’єру. Правильно підібрані люстри не перевантажують кімнату, виглядають досить стильно та актуально.

Види

На сучасному ринку представлено 3 види виробів, що відрізняються своїми конструктивними деталями та зовнішнім виглядом. Якісні сучасні світильники купити можна, перейшовши за посиланням на сайт інтернет-магазину Svetilnikof.

Одними з найпопулярніших і найефектніших є підвісні люстри, які кріпляться до стелі за ніжку. Подібні варіанти будуть чудово виглядати в кімнатах, які відрізняються високими стелями. Якщо ж приміщення характеризується середньою висотою, необхідно правильно підібрати довжину світильника. Основна перевага підвісних моделей полягає в наявності стильних абажурів, зв’язування плафонів та одиночних розеток.

Подібна система освітлення може включати кілька джерел світла, а люстра при цьому грає основну роль.

Накладні варіанти вважаються універсальними, тому що їх можна використовувати в будь-якому приміщенні незалежно від планування або розмірів. Завдяки своїм невеликим габаритам накладні світильники займають мінімум місця, тому відмінно підходять для використання у хрущовках та інших невеликих квартирах.

Одним із найпопулярніших різновидів накладних люстр є модель Буше, яка славиться своїми кришталевими підвісками. Саме завдяки цим деталям подібні моделі виглядають досить урочисто та вишукано.

Третім різновидом є вбудовувані моделі, які з кожним днем набувають все більше шанувальників. Вбудовуване підсвічування зазвичай застосовується для створення максимально цілісної системи освітлення. Завдяки передовим технологіям вона може повністю замінювати собою звичну для всіх люстру.

Таке рішення стане відмінним вибором для невеликих спальних кімнат, які не мають достатньої кількості вільного простору для встановлення центральних великих моделей.

Матеріали

На якість люстри, її довговічність та привабливий зовнішній вигляд впливають матеріали, що використовувалися у процесі виробництва. Найбільш поширеними є скло, пластик, дерево, метал та тканина.

Вибір певної сировини залежить від того, яка саме деталь люстри виготовляється. Наприклад, деякі елементи підходять для основи, інші можуть застосовуватися тільки при виготовленні плафонів. Металеві деталі зазвичай використовуються для одержання каркасу.

Це може бути як алюміній, так і міцніший матеріал, однак і вартість подібного виробу набагато вища. Наприклад, ковані екземпляри можуть відрізнятись у кілька разів у ціні порівняно з моделями з алюмінієвою основою.