Довжина і ширина

В першу чергу при покупці ліжка потрібно визначитися з розмірами. Довжина всіх дорослих моделей варіюється від 190 до 200 см, а по ширині ліжка можуть бути умовно розділені на три види:

  • односпальні: 80-90 см
  • полуторні: 120-140 см
  • двоспальні: 160-200 см

Для зручного сну спальне місце повинно перевищувати зростання людини хоча б на 15 см в довжину і бути в два рази ширше плечей. При цьому, звичайно, чим більше спальне місце, тим комфортніше буде сон.

Підбираючи меблі в маленьку кімнату, не забудьте врахувати, що розмір ліжка завжди більше розміру його спального місця.

Висота

Висота ліжка – швидше питання смаку, хоча для літніх людей краще високі моделі, оскільки на них простіше лягати і легко вставати. Величезний вибір різноманітних моделей дерев’яних ліжок – на сайті.

Іноді висоту меблів диктують особливості інтер’єру: ліжко на низькій платформі доречна в східних стилях, хай-теку і мінімалізмі. Найбільш ергономічною ж буде висота, при якій верхній край матраца знаходиться на рівні колін людини, яка стоїть.

Каркас

Найекономнішим варіантом буде каркас з ДСП або МДФ, проте в цьому випадку велика ймовірність, що ліжко через деякий час почне розхитуватися. Якщо ж ви хочете вибрати ліжко на століття, і в першу чергу вас цікавить міцність і довговічність, то краще за все віддати перевагу ліжка з каркасом з металу або масиву дерева.

Підстава

Крім грамотно підібраного матраца якість сну забезпечується правильним підставою ліжка. Гарне основа повинна бути пружним, і з цією роллю найкраще справляються дерев’яні ламелі (лати). Чим їх більше в підставі, тим надійніше виходить конструкція: для односпальним ліжка таких ламелей потрібно як мінімум 15 штук, для двоспальним не менше 30. Оптимальним співвідношенням міцності і пружності мають ламелі з бука.

Узголів’я і ізножжя

Узголів’я і ізножье не є необхідними елементами ліжка, однак вони прикрашають ліжко і забезпечують більший, в тому числі і психологічний, комфорт, відокремлюючи простір для сну від решти кімнати. Крім того, изножье позбавить вас від необхідності постійної прибирання пилу під ліжком, а на високу спинку зручно спиратися, щоб почитати перед сном, тому наявність цих елементів можна вважати вагомою перевагою.

Місце для зберігання

Вільного місця не буває занадто багато, тому для більш організованого зберігання постільної білизни варто вибирати ліжка з місцем для зберігання. Такі ліжка бувають двох видів: з висувними ящиками і з підйомним механізмом. Моделі з висувними ящиками коштують недорого і дозволять зберегти дорогоцінний простір, однак вони не дуже підходять для маленьких кімнат: щоб дістати щось із шухляди, перед ліжком має бути чимало вільного місця. Значно зручніше моделі з підйомним механізмом, який дозволяє піднімати підставу, відкриваючи доступ до місткому сховища. Такі ліжка надійні, вміщають в себе більше речей, ніж моделі з ящиками, і для них не потрібно окремо купувати підставу.