У перші тижні життя новонароджений малюк проводить уві сні до 20 годин на добу, так що важливо влаштувати йому зручне місце для відпочинку. Тому батьки проводять чимало часу, переглядаючи каталоги.

Виробники дитячих меблів щорічно оновлюють колекції дитячих ліжок, і серед них є як традиційні дерев’яні, так і сучасні пластикові або металеві, з вбудованою системою управління.

Проте, якість ліжечка для новонародженого залежить не стільки від наявності додаткових функцій, скільки від її конструкції, розмірів, матеріалів.

Ліжечко – один з найважливіших атрибутів

Вирушаючи в магазин або гортаючи сторінки електронного каталогу, батьки нерідко орієнтуються на ціну моделей і їх дизайн. Однак існує кілька важливіших чинників, які необхідно врахувати.

При покупці ліжечка для новонародженого необхідно задати собі кілька питань:

1. Скільки років ви збираєтеся використовувати ліжечко?

2. Чи достатньо в дитячій місця для повноцінної дитячого ліжка?

3. Чи надає виробник сертифікати, що підтверджують безпеку матеріалів, з яких виготовлена ​​ліжечко для новонародженого?

4. Наскільки вдала конструкція даної моделі, і чи зручно буде мамі доглядати за малюком?

Перше питання важливе тому, що в магазинах можна знайти і універсальні моделі, які можна використовувати кілька років, прибираючи або переставляючи елементи, і колиски (люльки) для новонароджених.

У першому випадку ліжечко прослужить довго, другу доведеться замінити, як тільки малюк підросте і почне робити спроби піднятися на ніжки.

Що стосується площі дитячої, її необхідно враховувати через те, що ліжечко – не єдина меблі, яка знадобиться малюкові. Якщо кімната невелика, варто віддати перевагу комбінованим моделям з місткими ящиками і знімним столиком для сповивання.

Однак головним критерієм, що дозволяє вибрати вдалу ліжко для новонародженого, є її безпека. Даний показник залежить як від використаних матеріалів, так і від конструкції ліжка.

Безпечні матеріали для новонародженого малюка

Провідні виробники дитячих меблів строго контролюють якість матеріалів, з яких виготовляються дитячі ліжка.

Вони повинні відповідати кільком критеріям:

  • не мати різкого запаху;
  • не виділяти шкідливих речовин при підвищенні температури;
  • не містити алергенів;
  • поверхня повинна бути приємною на дотик.

Оскільки ліжка для новонароджених зазвичай подаються разом з матрасиком, значення мають також вибір наповнювача і тканини.

Фарби та лаки, якими покривають дерев’яні деталі, не повинні бути токсичними: коли у малюків ріжуться зубки, вони можуть почати гризти огорожу і випадково проковтнути дрібні частинки.

У рейтингу безпеки лідирують натуральні матеріали: для каркаса кращим вибором вважається дерево, для наповнювача – склади на основі натурального волокна (найчастіше – кокосового) і натуральний латекс, для чохла матраца – легкі дихаючі тканини.

Ортопедичні властивості ліжечок

У перші місяці педіатри рекомендують укладати новонародженого на жорстку основу. Це необхідно з кількох причин. Перш за все, на твердій основі формування опорно-рухової системи проходить успішніше.

Крім цього, занадто м’яка перина чи матрацик представляє для крихти серйозну загрозу. Він ще не вміє швидко перевертатися і твердо тримати голову, тому випадковий розворот обличчям вниз може привести до того, що новонароджений задихнеться.

Дитячі ліжечка зарубіжних і імпортних виробників виготовляють з урахуванням особливостей анатомії і фізіології малюка.

Їх розмір дозволяє новонародженому відчувати себе в безпеці, кілька положень дна ліжка дозволяють вибрати необхідну висоту для немовлят і більш активних піврічних або однорічних немовлят.

Огородження з чотирьох сторін спочатку будуть захищати дитину від падіння, а пізніше стануть надійною опорою, що дозволяє самостійно сідати і вставати на ноги.

Щоб вибрати по-справжньому безпечну ліжко для новонародженого, уважно огляньте її конструкцію, щоб переконатися в надійності кріплення знімних деталей.

Жорсткі матрацики забезпечать надійну підтримку хребта, спеціальні бортики захистять дитину від випадкового падіння, а різноманітність моделей дозволить підібрати ліжко, яка ідеально впишеться в інтер’єр дитячої.