Вибір меблів для кімнати дитини завжди займав багато часу і вимагав ґрунтовного підходу. Крім спальні, дитяча виконує багато функцій, будучи ігровою, кімнатою відпочинку і, звичайно ж, спальнею.

Останню складно уявити без такого атрибуту, як ліжко дитяче. Дерев’яні меблі є найбільш придатною в такому випадку.

Серед безлічі варіантів можна підібрати багатофункціональні: двоярусні і трансформери, класичні та диванчики, карети, машинки, горища … Дитячі ліжка з дерева радують своєю різноманітністю і оригінальністю. Такі меблі ніколи не вийде з моди.

Матеріали і вимоги

Відмінний вибір – це ліжко дитяча дерев’яна, покрита лаком. Матеріал відповідає всім екологічним нормам. Крім того, завдяки відкриттю лаком і якісної шліфуванні поверхню виходить гладкою.

Для всіх, у кого квартири нестандартних розмірів, або тому, хто хоче додати кімнаті дитини індивідуальність, відмінно підійде дитячі меблі на замовлення. Для виготовлення всіх моделей використовують листяні породи деревини, а саме: бук, береза, граб, дуба, ясен.

Деревина відрізняється високим рівнем міцності, що мінімізує можливість травматизму. Крім того, дитячі ліжка з дерева відповідають вимогам гігієни. Певні частини моделей можуть виготовлятися з деревної плити або бути пластиковими.

Останній варіант матеріалу часто можна побачити на ліжечках, призначених для діток до 3 років. Він використовується для виготовлення «гризунков», що прикривають дерев’яні перила.

Дитячі ліжка від 3 років повинні мати невеликий бортик, який буде утримувати дитину під час сну, не даючи йому впасти. Важливо підібрати матрац, що ідеально підходить за розмірами для ліжка.

У такому випадку дитина не зможе просунути туди пальці і травмувати їх. Слід звернути увагу і на висоту днища – вона повинна розташовуватися не дуже високо над підлогою.

Питання безпеки

Сон маленького дитини нерідко є неспокійним. Для того щоб запобігти можливим падіння, дитячі ліжка від 3 років рекомендується купувати з бортиками.

Якщо таких немає, можна скористатися і іншими способами:

  • покладіть навколо сплячу дитину кілька подушок або згорнуте валиком ковдру;
  • дитячі ліжка з дерева можна вкорочувати з боку стіни – легкий ухил дозволить уникнути падіння, так як дитина, перевертаючись, буде відкочуватися до стіни;
  • досить підперти матрац брусочками з дерева або мішечками, наповненими піском (їх висота повинна становити близько 6 см, тоді матрац прийме форму «човники»);
  • щільно присуньте стілець до ліжечка – він допоможе утримати не тільки малюка, але і ковдру, якщо дитина постійно розкривається.

Для того щоб уникнути випадкових падінь, необхідно формувати у дитини звичку спати на ліжку без бортиків. Для цього підійде доросле спальне місце або куплене на виріст для малюка. Давайте йому можливість частіше полежати на ліжку днем ​​після прогулянок.

Ліжко дитяче дерев’яна – це міцне виріб, який буде довго радувати як батьків, так і дітей. На ній можна скакати, веселитися, зручно спати. При цьому якщо виріб якісне, не буде чути ніяких скрипів або тріска.