У чому основні відмінності традиційного каміна від сучасного?

Багато хто переконаний, що класичний камін являє собою не що інше, як відкриту топку, з димоходом, всередині якої можна розвести вогонь і розташуватися навпроти каміна гріючись теплом від палаючих полін.

Зовні найпростіший з каменів вигладить так, проте якщо говорити про його внутрішній устрій, то ще 19 столітті до такого каміна передбачалася розводка, що дозволяє доносити тепло, причому не тільки до сусідніх кімнат, але і навіть поверхів.

Важлива відмінність сучасного каміна від класичного саме в топці, сьогодні її все частіше роблять закритою.

І, варто відзначити, що такий спосіб забезпечення безпеки і збереження тепла не є нововведенням – в Європі, вже в 17 столітті були популярні спеціальні печі-каміни, які представляли собою практично ту ж закриту камінну металеву топку, яка використовується без порталу, аналог такого пристрою, знайомий нам сьогодні – грубка буржуйка.

Закрита топка – невід’ємна частина каміна, і якщо говорити про те, наскільки сучасні топки відрізняються від своїх предків, то нововведенням в них є, хіба що, функція вторинного допалювання.

Що стосується димоходу сучасних камінів – сьогодні це не просто шахта з цегли, а труба, виконана з кераміки або стали, яка має надійну термоізоляцію.

Якщо говорити безпосередньо про процес нагріву приміщення – класичний і сучасний камін також мають відмінності, так, в класичному каміні відбувається обігрів за рахунок променистого тепла від полум’я, а також за рахунок нагрівання стінок димоходу.

Сучасний же камін має іншу систему обігріву – конвекцію повітря навколо топки, або нагрів води в топках з водяним контуром. Також можливий третій варіант – нагрівання облицювання, з використанням системи «гіпокауст».

Відкриті каміни сьогодні – рідкість і використовуються вони, найчастіше, як декоративний елемент, адже такі каміни призначаються не для повноцінного обігріву приміщення, а лише для того, щоб розвести вогонь, що дає невелику кількість тепла.

Який варіант краще вибрати?

Звичайно, якщо говорити про експлуатаційні властивості – класичний камін сильно поступається сучасному.

Тому, якщо ви шукаєте камін, який буде виконувати не тільки декоративну функцію, але, в першу чергу, обігрівати приміщення – вибір очевидний.

Переваги сучасного каміна із закритою топкою наступні:

  • закриту топку легше розтопити, вона не має проблем з тягою;
  • закрита топка має великий ККД по віддачі тепла, відповідно приміщення прогріється швидше;
  • закрита топка дозволяє довше підтримувати тепло на тій же кількості дров;
  • при закритій топці іскри вогню не потрапляють на підлогу, тому за каміном немає необхідності стежити, це підвищує його безпеку.

Більш того, власники камінів відзначають, що саме закрита топка дозволяє домогтися більш цікавою візуальною складовою процесу горіння дров, ніж відкрита топка.

Однак, незважаючи на всі переваги камінів із закритою топкою, іноді хочеться мати в будинку саме відкритий камін, будь то необхідність продиктована інтер’єром кімнати або просто ваше особисте бажання.

В такому випадку, будьте готові до того, що ваш камін буде виконувати все-таки роль предмета інтер’єру, ніж пристрою, здатного опалювати приміщення.

Однак є й інший варіант, який буде більш практичним і підійде вам за своїми декоративними властивостями – підберіть сучасну сталеву топку, що має можливість повного підйому скла, таку топку можна використовувати як у відкритому, так і в закритому варіанті.