Для початку визначимося з зовнішнім виглядом матеріалу. Профлист, представлений на сайті https://mostasia.od.ua/uk/, може бути: просто оцинкованим без полімерного покриття або з полімерним покриттям.

В обох випадках сталевий лист покривають складом цинку, який захищає матеріал від корозії. Це реалізують гарячим способом, коли листи занурюють в розплав цинку, або електролітичним, коли в процесі електролізу цинковий порошок осідає на поверхні стали.

Чи треба говорити, що звичайна оцинковка без полімерного покриття буде найдешевшим варіантом для використання. Для покрівлі житлового будинку такий лист не підійде, а ось використання на даху гаража, підсобки або іншого допоміжного будови цілком виправдано. Термін служби у такого профнастилу 10-12 років і виробники рідко дають гарантію на свій прокат більше 2-х років.

Набагато довше на даху прослужить профнастил з полімерним покриттям. Для цього додатковими етапами виробництва буде грунтовка по обидва боки профільованого оцинкованого листа і подальше напилення полімерного покриття з одного або двох сторін. Полімерне покриття, в свою чергу, може бути глянсовим (саме бюджетне рішення-поліестер) або матовим (дорожчі покриття на основі полівінілхлориду).

Технології виготовлення

При виготовленні листа застосовують різні склади захисного покриття.

Прокат з алюмокремнієвим покриттям

На лист наноситься шар із з’єднання алюмінію і кремнію. Таке покриття має підвищену міцність і хімічну стійкість і лідирує по терміну служби і за якістю.

Тонколистовий прокат з алюмоцинковим покриттям

Профлист покривається сплавом цинку і алюмінію. Сплав має високу еластичність і не зменшує своєї товщини при деформаціях, пов’язаних з обробкою профілю.

Тонколистовий алюмінійований прокат

Використовується для найвідповідальніших і високоякісних конструкцій. Відрізняється високою ціною.

Тонколистовий прокат з цинковим покриттям

Це традиційний спосіб захисту чорного металу від корозії. Його перевага в дешевизні матеріалів і технології.

Недолік же, наступний: при прокатці з такого листа складних профілів покриття на згинах стає тоншою. У цьому місці захист аркуша знижується.

Маркування профнастилу

Нормативні документи та ДСТУ зобов’язують виробників маркувати свій продукт. Залежно від маркування профіль може бути:

  1. Стіновим. У цьому випадку він маркується літерою «С». Такий профіль пропонується використовувати на вертикальних поверхнях, оскільки висота профілю не висока (від 8 мм до 44 мм), а товщина починається від 0,35 мм і не перевищує 0,6 мм. Однак, несуча здатність стінового профнастилу допускає його використання для покриття даху з великим кутом нахилу за умови монтажу надійної кроквяної системи або навіть суцільний обрешітки.
  2. Несучим. Для покрівлі рекомендується профлист, маркується літерою «Н». Висота профілю значно вище, ніж у стінового (до 114 мм), відповідно ребра жорсткості забезпечують більшу несучу здатність. Цей матеріал виготовляється зі сталі товщиною до 0,9 мм, тому витримує значні вагові навантаження. Застосування такого профнастилу можливо навіть на плоских дахах.
  3. Універсальним. Характеристики такого профілю дозволяють використовувати його для всіх видів будівельних робіт. Профнастил універсального типу з маркуванням «НС» володіє середніми характеристиками висоти профілю і товщини листа. Такий профіль підійде і для забору, і для покрівлі з будь-яким ухилом.