Бажаючи придбати сходи на другий поверх з натурального дерева, потрібно довго вибирати правильний вид цього позачасового матеріалу. Є багато варіантів. Сходи з ясена або бука красиво виглядають в нових приватних будинках. Однак найбільш привабливим є пропозиція використання деревини дуба, що, звичайно ж, має практичне і естетичне значення. Що варто знати про це рішення?

Процес виготовлення конструкції в цілому і окремих її деталей зокрема, досить складний.

Чим відрізняється деревина дуба?

Зовсім не випадково дуб здавна асоціювався з символом сили і витривалості. Це, звичайно, пов’язано з досить унікальними особливостями самої деревини. Вона дуже тверда і тому не схильна до механічних пошкоджень, наприклад, в результаті тривалого використання. З огляду на те, що сходинки схильні, наприклад, до стирання, цей факт, безумовно, дуже важливий. Дуб також добре справляється з впливом таких умов навколишнього середовища, як волога, хоча це не означає, що можна забути про правильне просочення матеріалу.

Дуб – це ще і феноменальна естетика, непідвладна часу. Деревина відрізняється дуже цікавим кольором, який з часом стає світло-коричневим або темно-коричневим. Волокна деревини добре видно, прямі і розташовані нерівномірно. Завдяки цьому кожен елемент сходів з дуба можна вважати унікальним. З більш ніж 200 видів дуба у нас ростуть 6. Тільки три з них використовуються в будівельних цілях. Це дуб англійська, дуб скельний і дуб червоний. Що ще варто знати?

Дубові сходи дорогі?

У випадку з дубовими сходами немає нічого більш спірного, ніж питання про їхню ціну. Інвестори, які планують придбання, повинні знати, що це одне з найдорожчих рішень, доступних на ринку. Відмінності ціни дубових сходів від інших варіантів може полягати в націнці від десятка до декількох десятків відсотків. Це багато? Все залежить від того, як ви на все це дивіться. Варто знати, що дубові сходи не вимагають регулярного догляду з боку фахівців.

Єдина процедура, про яку слід пам’ятати власникам сходів такого типу, – це так зване мастило, яке ви можете зробити самі. Як ви можете ясно бачити, очевидно високі витрати на придбання виправдовують себе дуже низькими витратами на обслуговування. Дубові сходи прекрасно поєднуються як з класичним, так і з сучасним інтер’єром. Тому вони є відмінною пропозицією для всіх, хто піклується про практичне і естетичне оформлення свого будинку.