Проведення бетонних робіт в квартирі – завдання не з легких. Ускладнюється воно не тільки високим поверхом, а й особливостями використання розчину для стяжки.

Більшість будівельників знають, що залита стяжка повинна сохнути більше 3-х днів. Це гальмує процес ремонту. Але існує сучасний спосіб виконання стяжки.

Метод напівсухий стяжки має ряд переваг і застосуємо повсюдно. Детальніше про нього розповідається в цій статті.

Переваги напівсухої стяжки

Використання даного типу розчину допомагає істотно зменшити час на застигання. Завдяки малому вмісту в ньому вологи, стяжка висихає вже через 12 годин, а через кілька днів уже можна приводити подальші бетонні роботи. Мала кількість вологи також спрощує процес сушіння – немає необхідності нагрівати повітря в приміщенні, щоб прискорити висихання цементу.

Готовий склад швидко схоплюється, тому його рекомендується готувати невеликими порціями. Краще виконувати стяжку удвох – це полегшить процес, і зробити виконання роботи більш якісним.

Підготовка поверхні

Перед тим, як починати роботу, необхідно ретельно підготувати поверхню підлоги. Щоб стяжка щільно прилягала до бетону і не утворювалися тріщини, потрібно забезпечити повне прилягання розчину. Перед заливкою потрібно проґрунтувати підлогу і змити залишки пилу. Через них можуть з’явитися порожнечі під стяжкою.

Волога всередині буде випадати конденсатом, що призведе до появи цвілі. Після нанесення ґрунту, важлива дати підлозі вистоятися – не менше 1,5 годин.

Підготовка розчину

Напівсуха стяжка підлоги практично нічим не відрізняється від класичної. Різниця помітна на етапі підготовки розчину. У випадку з класичної стяжкою розчин готується рідкий. В цьому випадку потрібно підготувати суміш, яка буде містити мінімум води. Для цього застосовується спеціальний склад з сухої суміші матеріалу і волокон мікрофібри. Це дозволяє матеріалу вбирати вологу і утримувати її деякий час.

Розчин готується густим, але з деяким вмістом вологи. Індикатором вологості послужить пластичність суміші – розчин повинен формуватися в грудку і не розсипатися. Під час роботи суміш наноситися між маяками і за допомогою правила простягається. Для виконання цієї роботи необхідний досвід, оскільки даний розчин має інші характеристики і властивості.