Звичай викладали дороги акуратно підігнаними один до одного камінням, відомим ще з часів Стародавнього Риму. Промислова революція дозволила замінити цей трудомісткий процес асфальтовим покриттям, яке виявилося набагато менш стійким, ніж камінь.

Навіть на дуже якісному асфальті дуже скоро з’являються тріщини, вибоїни, ями, калюжі та інші неприємні явища. Не дивно, що бруківка впевнено витісняє сумовитий сірий тротуар.

Що таке тротуарна бруківка?

Сучасні технології дозволяють використовувати бетон для створення міцного дорожнього полотна. Для цього використовують вібропресування і вібролиття. В обох випадках використовуються бетонні склади з низьким вмістом води, а при вібролиття до складу вводяться спеціальні пластифікуючі добавки.

Суміш розливається у форми, в яких вона не тільки пресується, а й додатково піддається вібрації. В результаті утворюється акуратна тротуарна плитка, відповідна високим вимогам.

Переваги бруківки для тротуарів

Викладений бетонними брусочками тротуар за якістю значно перевершує і асфальт, і навіть давньоримські дороги, які збереглися до наших часів. Справа в тому, що тротуарна бруківка вітчизняна відрізняється такими характеристиками, як:

  • виняткова довговічність;
  • стійкість до спеки та морозів;
  • вологостійкість;
  • простий монтаж і ремонт;
  • естетичний зовнішній вигляд і т. п.

На тротуарі з бруківки практично не буває калюж, оскільки волога просочується через шви потрапляє в ґрунт. Сьогодні можна придбати тротуарну плитку різних кольорів і відтінків. Крім прямокутних і квадратних брусків пропонується плитка різноманітної конфігурації, що залишає найширші можливості для ландшафтного дизайну.

Однак слід зазначити, що важливу роль відіграє не тільки якість самої бруківки, а й суворе дотримання правил її монтажу. Цю важливу задачу краще доручити досвідченим майстрам.