Внутрішнє оздоблення будинку – захід, що вимагає індивідуального дизайнерського підходу, який би в обов’язковому порядку брав до уваги і потреби всіх мешканців .

Для того, щоб всі були задоволені результатом, необхідно правильно вибрати матеріали, які будуть застосовуватися для обробки. Сучасний ринок будматеріалів, використовуваних для внутрішнього оздоблення приміщень, представлений великою кількістю різноманітних варіантів, але одним з найпопулярніших цілком виправдано вважається саме меблевий щит.

Це натуральний і екологічно чистий матеріал, який можна використовувати практично для будь-яких робіт в житловому будинку. Крім того, підкуповує його універсальність, яка проявляється в можливості використання його в якості матеріалу для створення:

  • сходів;
  • підвіконь;
  • дверей;
  • ексклюзивних меблів;
  • декоративних елементів в приміщенні.

Як бачимо, сфера його застосування в області внутрішньої обробки досить широка, але і навіть ще не все! Також меблевий щит часто використовують в якості матеріалу для обшивки каркасних будинків, оскільки він відрізняється високим рівнем стійкості до механічних пошкоджень, а також негативного впливу агресивного навколишнього середовища. Це, а також доступна вартість оздоблювального матеріалу перетворює його в найбільш популярний вибір для безлічі робіт.

Особливості матеріалу

Якщо спробувати пояснити, чому ж меблевий щит так затребуваний, то для початку варто розповісти, що ж він собою являє. По-перше, існує два види меблевого щита:

  • зрощений – виготовлений з ламелей, які з’єднані по ширині і довжині;
  • цілісний – виготовлений з великих дощок, які клеєні по ширині.

З’єднання в такому матеріалі використовуються двох видів – з закритим і відкритим шипом. Закритий варіант відрізняється більш високою надійністю і застосовується в тих випадках, коли потрібно добитися підвищеної естетичності конструкції. Склеювання потрібно для того, щоб виключити можливість викривлення, яка характерна для натурального дерева. У цьому проглядається суттєва перевага меблевого щита над тією ж товстої цільної дошкою.

Якщо порівнювати меблевий щит з ДСП, то тут на обличчя явна перевага – повна безпека матеріалу. Вона досягається за рахунок того, що він виготовляється з екологічно чистих матеріалів, а для склеювання використовується спеціальний клей, який не містить шкідливих речовин.