Існують різні способи обробки стін в квартирі. Можна просто пофарбувати стіни, можна поклеїти шпалери, а можна покрити всі декоративними панелями. Останній спосіб обробки стає все популярнішим.

Оздоблення стін панелями має багато переваг. Вона дозволяє швидко вирівняти стіни, не вдаючись до шпаклівки. Монтаж панелей відбувається просто і швидко. Цей спосіб обробки підходить як для комерційних, так і для житлових приміщень. Оздоблення панелями коштує недорого, але дешевою не виглядає.

Існують різні види декоративних панелей. Новим, але вже добре себе зарекомендували видом є шпоновие панелі. Вони складаються з зрізу натурального сланцю і скловолокна. Товщина таких панелей невелика. Ці панелі мають природну шорсткістю і виступами. Така обробка ідеально впишеться в приміщення в стилі лофт.

Оздоблення шпоном не така складна як може здатися, її можна виконати самостійно. Але для її виконання потрібно озброїтися деякими знаннями.

Шпоновие панелі кріпляться на спеціальний каркас. Виготовляється цей каркас з дерева, але деякі замінюють його металевим куточком. Такий варіант допустимий, але він не зовсім правильний. При такому типі кріплення саморіз не відразу входить в метал, і шпон може бути пошкоджений.

Рейки потрібно вибирати в залежності від товщини покриття. Якщо не використовується утеплювач, то можна брати найтонші рейки. Вони повинні мати гладку й рівну поверхню. Найкраще привезти рейки на місце проведення робіт заздалегідь. Дерев’яні рейки перед роботами бажано обробити антисептиками, це продовжить термін їх служби.

Облицювання стін шпоном може здійснюватися двома способами. Шпон може наклеюватися на поверхню каркаса. При цьому потрібно ідеально рівна площина, всі краї повинні збігатися і не виділятися. Також облицювання може проходити з ітспользованіем сполучних рейок, які мають пази для вставки панелей. Цей варіант є найбільш прийнятним. Після того як обробка приміщення завершена, по периметру стелі кріпиться плінтус, він буде приховувати верхній стик.