У будь-якому кухонному гарнітурі максимальне навантаження припадає на стільницю.

В цьому немає нічого дивного, адже на її поверхні обробляється м’ясо, овочі і фрукти, постійно знаходяться каструлі, пакети з продуктами та інше. Існує безліч матеріалів для виготовлення стільниць, але безперечний лідер в останні роки – це штучний камінь (акрил). Розглянемо його особливості та переваги.

Що собою являють стільниці зі штучного каменю?

Цей матеріал є композиційним, тобто в його склад входить кілька компонентів з різними характеристиками. Серед них розчини акрилової і інших смол, крихітні елементи каменів, мінерали і пігменти спеціального формату, що додають поверхні натуральний вигляд.

Сучасне виробництво стільниць з акрилового каменю дозволяє виготовляти унікальні за параметрами і дизайну вироби, вартість яких на порядок нижче, а якість ні в чому не поступається, а за деякими показниками перевершує натуральний граніт.

Переваги стільниць з акрилу:

  • Максимальна схожість з натуральним каменем. За зовнішнім виглядом практично неможливо відрізнити акрилову стільницю від натурального мармуру або граніту.
  • Висока екологічність, відмінні санітарні характеристики. Поверхні стійкі до дії грибків, цвілі, хвороботворних мікроорганізмів.
  • Можливість створення вироби практично будь-якої форми. Штучний камінь – це ідеальний матеріал для дизайнерів, які з ним можуть втілити в життя свої фантазії.
  • Повна відсутність стиків. На гарнітурах часто встановлюється готова стільниця з мийкою вартість якої буде нижче, ніж при покупці окремого врізного елемента, а якість на порядок вище. Завдяки відсутності стиків, волога не потрапить під литу раковину.
  • Довговічність і зносостійкість. При належному догляді акрилова стільниця прослужить мінімум 5-7 років.
  • Невелика вага. Натуральний граніт дуже важкий, а штучний камінь – легкий, що знижує навантаження на конструктивні елементи гарнітура.

Всі ці переваги акрилових стільниць зробили даний матеріал безперечним лідером, який повсюдно використовується для виробництва кухонних меблів. Але завжди потрібно пам’ятати, що ці переваги справедливі тільки для якісних виробів, виконаних за всіма стандартами. Замовляйте стільниці зі штучного каменю у надійних виробників, і тоді вони прослужать вам довгі роки.