Однією з вагомих причин у виборі матеріалу для стільниці або умивальника стане його твердість, інертність до різних рідин і харчових кислот. Штучний камінь багато в чому перевершує за цими характеристиками його натуральні аналоги – мармур, онікс, граніт, особливо в грошовому еквіваленті.

Термін виготовлення виробів з акрилового або кварцового каменю займе в середньому 10-20 днів. Все буде залежати від складності технічного завдання.

Етапність виготовлення стільниці зі штучного каменю:

 1. Вибір використовуваного матеріалу. Колірний спектр акрилового каменю Newstone налічує понад 400 видів відтінків від ніжно-кремових до насичено жовтих і червоних. Від виду обраного матеріалу безпосередньо залежатиме вартість стільниці.
 2. Попереднє промальовування форми стільниці / умивальника (по вашим попередніми вимірами, ескізами або побажанням).
 3. Виїзд замірника для зняття більш точних розмірів, а також затвердження типів крайок і бортів вироби, форми умивальній чаші.
 4. Формування остаточної вартості.

Хоч попередні етапи у виготовленні стільниць і умивальників з акрилового і кварцового каменю однакові, в виготовленні є істотні відмінності, які ми розберемо.

Технологічний процес виготовлення стільниць з акрилу

 1. Підготовка і нарізання заготовок.
 2. Термоформування торців вироби з акрилу і підготовка місць для стиків з валиться нагріванню, з нього можна зробити обтічні і округлі форми:
 3. Виготовлення підстави (начинки стільниці). Саме цей етап відрізняється від технології з кварцовим каменем. Найякіснішою основою є вологостійка фанера (деякі виробники для здешевлення своєї продукції використовують ДСП або МДФ що в слідстві веде до деформації конструкції від вологи). Підстава вклеюється, фарбується і шпаклюється спеціальними складами.
 4. Полірування кромки:
 5. Вирізання отворів для мийки та конфорка і монтаж мийки з акрилу (якщо це передбачено проектом).
 6. Монтаж пристінного бортика:
 7. Монтаж стільниці / умивальника на об’єкті разом з фінішної поліруванням стиків і швів.

Характеристики акрилового каменю:

 • Відсутність пористих отворів в структурі, тому йому не страшні кухонні забруднення, хімія і побутові кислоти.
 • Готовий виріб не має стиків і швів.
 • Різноманітність форм і дизайну: кількість квітів і можливість термоформовке дає можливість створити неповторні обтічні форми.
 • Ремонтопридатність: акриловий камінь легко і швидко піддається реставрації.

Технологічний процес виготовлення стільниць з кварцу

 1. Нарізка плит і заготовок.
 2. На заготовки, знизу стільниці по заздалегідь намічених лініях підклеюються смужки з кварцового каменю (торці) для того що б виріб точно лягло на заздалегідь прораховані тумбу.
 3. Заготівля стільниці, вже з приклеєними торцями підганяється за розміром: профілюється, полірується потрібна кромка.
 4. Приклеюється пристінковий борт.
  ! Варто відзначити, що кварц не обробляється термоформуванням, тому вибір форми чаші, вид кромки і пристінковий борту досить обмежені і мають більш прямі форми і кути:

Характеристики кварцового каменю:

 • У матеріалі немає часу тому він абсолютно не вбирає вологу.
 • Кварц – один із самих твердих порід на земній кулі. У структурі кварцового каменю 95% кварцу, тому виріб неможливо подряпати.
 • Пожежна безпека: кварц стійкий до високих температур.
 • Стійкість до хімічних речовин.