На ринку сільськогосподарської техніки в даний час є багато різних товарів, які все частіше привертають увагу людей, які працюють на землі. У цих механізмів є ряд переваг перед більш потужною технікою: вони зручні в експлуатації, управляти ними може навіть недосвідчений водій. Потрібна невелика кількість пального. Крім цього, мотоблоки порівняно недорогі і не вимагають складного технічного обслуговування.

На що потрібно звернути увагу при покупці?

Щоб не помилитися у виборі техніки, потрібно розрахувати її параметри, з огляду на кілька чинників: передбачувані види робіт, тип ґрунту, площа ділянки.

Варто зазначити, що мотоблок Харків може виконувати різну роботу в залежності від комплектації:

  • обробляти ґрунт;
  • косити траву;
  • перевозити вантажі;
  • садити і збирати картоплю.

Для виконання цих завдань потрібні механізми різної потужності. Потрібно враховувати і тип ґрунту: для пухкої землі вибирайте легкі моделі. Якщо пошта важка, щільна – не обійтися без.

По-друге, порахуйте приблизно, на якій площі вам доведеться працювати на цій техніці. Чим більше ділянку, тим потужнішим має бути механізм.

З огляду на ці фактори, мотоблоки поділяють на три види: легкі, середні і важкі.

Легкі мотоблоки

Такі механізми мають невелику потужність (4,5 л. с.) і вага до 40 кг. Невеликий розмір дозволить працювати на землі: рихлити і культивувати ґрунт, прополювати бур’яни (навіть в теплиці). До плюсів цього виду можна віднести невелику ціну, легкість в пересуванні, маневреність.

Але ці апарати не здатні обробляти твердий ґрунт і вимагають великої вправності при роботі на землі.

Середній клас

Більш потужний механізм до 6 л. с. Ширина захоплення ґрунту до 80 см. Це дозволяє більш комфортно обробляти великі площі землі. Рекомендуємо вибрати таку модель власникам ділянок до 1 га.

До мотоблоків середнього класу можливо підключити борони, плуг, окучник. Зручність у роботі додають задня передача і переднє освітлення.

Важкі мотоблоки

Цю техніку можна назвати професійною. Потужність 10 – 13 л. с. і вагою до 100 кг. І можливості у таких мотоблоків величезні.

Без проблем можна приєднати будь-який навісне обладнання: плуг, картоплекопалку, борони. Приєднавши причіп, ви отримаєте маленький вантажівка з можливістю перевозити кілька тонн вантажу. Деякі моделі мають регулювання керма і реверс.

Саме таку техніку найчастіше вибирають фермери для оброблення твердої неораній землі. Ці механізми дуже надійні в експлуатації, здатні витримувати навантаження протягом довгого часу.

До недоліків важких мотоблоків можна віднести великі габарити, значна витрата пального, трудомістке обслуговування.

Використовують такі механізми на площі до 4 га. Більш великі землі вимагають більш серйозної техніки – справжніх міні-або мототракторів.