Відносно недавно з’явившись на ринку, жалюзі розглядаються як невід’ємний елемент сучасних житлових і офісних приміщень. Крім великої різноманітності фактур і відтінків, потрібно брати до уваги функціональність таких конструкцій.

Якщо правильно вибрати жалюзі, то можна не тільки створити в приміщенні яскраві акценти і вдало доповнити його, а й управляти проникаючим в нього природним світлом. Щоб не розгубитися в різноманітті таких виробів, необхідно ознайомитися з нижчевикладеною інформацію.

Критеріями, якими в першу чергу потрібно керуватися при виборі жалюзі, є спосіб кріплення і розміри виробів. Щоб забезпечити таким конструкціям тривалу експлуатацію, вони повинні бути надійно закріпленими на вікні і повністю відповідними йому за розміром.

Жалюзі на вікнах можна кріпити двома способами:

  • зовнішнім;
  • внутрішнім.

До пластикових вікон жалюзі можна прикріплювати тільки зовнішнім, а до старих – зовнішнім і внутрішнім способами.

Не варто забувати, що при використанні внутрішнього способу монтажу між рамами має бути відстань не менше 6 см.

Плануючи придбати жалюзі, слід враховувати, для якого конкретно приміщення вони будуть використовуватися. Такі вироби ідеально підходять для ванних і спальних кімнат, тобто приміщень, які в першу чергу потрібно захистити від цікавих сторонніх поглядів.

Горизонтальні або вертикальні жалюзі з щільної тканини, яка не пропускає сонячні промені ідеально закриють будь-яке вікно. При цьому не утворюється ніяких щілин, через які світло може проникати в приміщення. Без жалюзі не обійтися також в кімнатах, вікна яких розташовані на південній, сонячній стороні житла. За допомогою таких конструкцій можна підвищувати або знижувати інтенсивність світлового потоку, створюючи таку необхідну в літню спеку приємну напівтемряву.

Щоб забезпечити жалюзі більш тривалий термін служби, не варто забувати, що вони схильні до запилення. Щоб уникнути виникнення цього неприємного явища конструкції слід періодично очищати від пилу. Є зразки жалюзі, що володіють антистатичним покриттям. Для чищення таких конструкцій потрібно використовувати мильний розчин. Алюмінієві і пластикові жалюзі здатні ефективно протистояти волозі. Вибираючи сонцезахисні конструкції, варто уточнити у продавця характеристики і експлуатаційні властивості вподобаних виробів.

Крім практичності, для жалюзі характерні чудові декоративні властивості. Така продукція представлена ​​великою різноманітністю конструкцій, що дозволяє задовольнити вимоги навіть самих вибагливих покупців. Можна легко підібрати оптимальні за фактурою, формою і кольором жалюзі, які до того ж ідеально підходили б для того чи іншого існуючого інтер’єру.