Шуруповерт акумуляторний – інструмент потрібний не тільки у професійних сфер діяльності, це незамінна річ у домашньому арсеналі будь-якого майстра, що поважає себе. Але щоб цей інструмент виправдав покладені на нього надії та прослужив довго, при покупці важливо звернути увагу на низку параметрів.

Тип батареї

Акумуляторні шуруповерти, представлені на сайті https://lamaster.ua/, оснащують трьома типами елементів живлення:

  • нікель-кадмієвими;
  • нікель-металогідридними;
  • літій-іонними.

Побутові моделі (наприклад, Prorab 1112 B1 N, Felisatti DC 10/12N2, Інтерскол ТАК-12ЕР-1) найчастіше мають нікель-кадмієвий акумулятор. Мінусами цих батарей є те, що розряджати та заряджати їх потрібно до кінця, а це займає певний час. Однак ці акумулятори працюють і за негативних температур, а ще один великий плюс – доступна ціна.

Нікель-металогідридні батареї використовуються в шуруповертах не так часто і мають такі ж переваги та недоліки, як і нікель-кадмієві. Їх можна зустріти і серед недорогих моделей, і професійних моделях (н-р, Makita 6339 DWDE).

Найбільш популярним є акумуляторний шуруповерт із літій-іонною батареєю, яку можна заряджати, не чекаючи повної розрядки, а час зарядки набагато менший. Такі елементи живлення найчастіше застосовують в акумуляторах преміум класу (Makita DDF 453 RFE, Bosch GSR 18 VЕ-2 Li та ін.). Однак зустрічається такий тип батарей і в економ-сегменті (N-R, Patriot BR101Li). Літій-іонні акумулятори оснащені системою електроніки, що фіксує робочі моменти – кількість зарядок-розрядок, частоту використання та ін.

Ємність аккумулятору

Чим вище показник ємності, тим довше акумуляторний шуруповерт буде працювати без підзарядки. Для побутового використання залишкової ємності акумулятора в межах 1,2 -1,5 А/год.

Напруга

Чим вище електрична потужність, тим більша продуктивність характеризує акумуляторний шуруповерт. У побуті достатньо, якщо показник напруги дорівнює 12-14 Вольт.

Технічні характеристики шуруповерта

До основних технічних характеристик, на які обов’язково потрібно звернути увагу при виборі шуруповерта, відносяться момент, що крутить, і швидкість обертання.

Величина моменту, що крутить (вимірюється в ньютон-метрах) – це рівень сили, з якою інструмент впливає на матеріал. Чим вище цей показник, тим з більшою кількістю завдань зможе впоратися акумуляторний шуруповерт, включаючи роботу з більш твердими матеріалами. У побутових моделях цей момент, що крутить, варіюється в рамках від 10 Н/м до 30 Н/м. Для професійного використання слід вибирати модель з огляду на матеріали, для яких його використовуватимуть.

Швидкість обертання – кількість оборотів за одиницю часу. У акумуляторних шуруповертів цей показник досить низький, але для стандартної роботи з кріпильними деталями висока швидкість і не потрібна. Для побутового інструменту достатньо 450-500 об/хв. Професійні шуруповерти мають швидкість обертання від 1000 об/хв та вище. При такій швидкості інструмент можна навіть використовувати для свердління не надто твердих матеріалів.
Тип патрона

У акумуляторних шуруповертах застосовуються два типи патронів: швидкозатискні і ключові. Перші зручні можливістю швидкої зміни насадок, другі відрізняються міцнішим затискачем.

Важливі моменти

Оцініть вагу акумуляторного шуруповерта. Якщо передбачається тривала робота з інструментом, це далеко не другорядний показник, як і зручна форма ручки. Потужні шуруповерти відрізняються великою вагою, тому якщо інструментом працюють тривалий час, краще віддати перевагу моделі з меншою вагою.