Будівництво заміського дачного будинку, як правило, закінчується благоустроєм прилеглої до нього території. До цієї процедури відноситься обгородження земельного наділу парканом, планування і розміщення квіткових клумб і одне з найважливіших – облаштування підходів до дому.

Самим бюджетним варіантом є відсипання доріжок гравієм або монтаж дерев’яних містків. Але ці варіанти мають більше недоліків, ніж переваг: гравійні доріжки швидко заростають травою, а дерев’яні містки також швидко гниють і приходять в непридатність.

Відмінним рішенням даного питання є пристрій на дачній ділянці бетонних доріжок. Якщо знати послідовність дій і деякі правила по виробництву робіт, самостійне виготовлення акуратних і естетичних доріжок з бетону є не найскладнішим завданням.

До речі, вас може зацікавити ИЗГОТОВЛЕННИЕ ИЗДЕЛИЙ ИЗ НАТУРАЛЬНОГО КАМНЯ, яке ви можете замовити на сайті antstone.ru вже зараз.

Благо, що всі необхідні інструменти у конкретного власника дачної ділянки зазвичай вже є. Цемент і інші компоненти можна купити в будь-якому будівельному магазині.

Алгоритм дій по самостійному пристрою бетонних доріжок:

  • Планування і розмітка майбутнього елемент декору на території ділянки. Це один з найважливіших етапів будівництва, до якого необхідно підійти дуже серйозно. Адже в подальшому, щось міняти буде практично нереально, тому що доріжки з бетону є капітальною спорудою.
  • Підготовка необхідних матеріалів. На цьому етапі необхідно закупити: пісок, щебінь і цемент, марка якого повинна бути не нижче 300. Якість води також важливо, вона повинна бути чистою і без сторонніх домішок, від цього буде залежати якість готового бетону.
  • Виробництво земляних робіт. Сюди можна віднести копку приямку, пристрій подушки з піщано-гравійної суміші, монтаж армуючої сітки і формування опалубки. Для опалубки можна використовувати рівні дошки, листове залізо або інший відповідний матеріал, здатний витримати тиск бетонної суміші.
  • Виготовлення бетону і його заливання. При виконанні цієї операції необхідно дотримуватися рекомендацій виробника цементу відносно пропорцій матеріалів, які використовуються для приготування бетону. Слід повторитися, що марка цементу повинна бути не нижче 300.
  • Виробництво фінішних робіт та декорування. На цьому етапі розбирається опалубка, і готовий виріб очищається від сміття і бруду. Після цього можна декорувати бетонну доріжку, пофарбувавши її в один тон, або нанести точковий орнамент, або інкрустувати її річковою галькою або мозаїчною плиткою.

Самостійно виготовлення доріжок з бетону має, як гідності, так і недоліки, яких значно менше і вони не такі істотні. Якщо докласти чималих зусиль і відповідально підійти до цього воістину творчого процесу, результат праці не виявиться марним і буде довгий час радувати мешканців дачної ділянки.