Багато питань можна вирішити за абсолютно різну вартість – одна справа виконати роботу самому, інша- найняти помічників або професійну бригаду, викликати спецтехніку. Не закладайте в розрахунках нижню планку вартості, щоб не опинитися обмеженим в засобах. Кошторис на будівництво будинку повинен бути продуманим і обгрунтованим, краще, якщо ви погодите цей документ з незалежними експертами.

Другим найважливішим аспектом, який потрібно вирішити до того, як ви закладете перший камінь фундаменту – документація. Формальності і узгодження потрібно виконати до початку робіт, щоб потім не зіткнутися з несподіваними неприємностями. Всі необхідні дозволи місцевої адміністрації, пакет документів на майбутнього власника повинні бути оформлені заздалегідь.

І третій підготовчий етап – технологія будівництва будинку своїми руками. Продумайте, які роботи ви здатні виконати самостійно, а на які вам будуть потрібні професійні або підсобні робітники. Краще, якщо ви заздалегідь підберете будівельні бригади на ті чи інші роботи, спираючись на рекомендації. Тоді в роботах не виникатимуть прикрі простої, можна буде підготувати всю необхідну базу і бути впевненим в адекватності працівників. Особливо це стосується замовлення будівельної техніки. Не поспішайте шукати некваліфіковані бригади – наприклад, день бульдозериста обійдеться дешевше бригади з лопатами.

Побудувати будинок своїми власними руками в будь-якому випадку обійдеться дешевше, ніж покупка готового або повна оплата будівельних робіт. Для того, щоб технологія будівництва будинку своїми руками була визначена, виберіть тип майбутньої будівлі. Це може бути споруда з бруса, зруб, каркасна будівля, цегляний будинок. Сьогодні в ходу зовсім різні матеріали – від газосилікатних блоків до залізобетонних плит. Кожна будівля вимагає особливого підходу до будівництва: закладці, глибині і матеріалами фундаменту, процесу зведення стін, прокладання комунікацій, внутрішній і зовнішній обробці.