Якщо ви вибираєте для проживання не квартиру, а приватний будинок, то варто задуматися про створення сприятливих умов на території. Саме тому потрібно ознайомитися з таким поняттям як ландшафтний дизайн, його стилі, особливості оформлення. Для створення гармонії, краси, найкраще звернутися у спеціалізовані компанії, що займаються його створенням, а також вирощуванням рослин. 

Що стосується створення ландшафтного дизайну, то обов’язково потрібно знати, які є стилі, напрямки. Вони відрізняються використанням рослин, архітектурними елементами, а також розташуванням всіх деталей. Розглянемо основні стилі ландшафтного дизайну, їх характерні риси, в чому особливість розташування елементів, на що звернути увагу.

Регулярний або формальний стиль

Один з найпоширеніших, але його створення вимагає певних зусиль і навичок. Головне правило – це чіткі геометричні форми і лінії в розташуванні і зовнішній вигляд рослин. Доріжки на території обов’язково повинні бути рівними, також вітається застосування стрижених форм огорож. Недоліки стилю: потрібен постійний і якісний догляд, територія повинна бути великою, найкраще, якщо площа буде більше, ніж 20 соток.

Пейзажний або натуральний стиль

В оформленні та підтримці він набагато легше, ніж регулярний, так як не потрібно створювати чіткі лінії, надавати площі і рослинам симетрії. Його відмінністю є натуральність, тобто все повинно бути так, як могла створити це природа. Це повна протилежність формального напрямку. Всі елементи повинні мати довільні форми, доріжки повинні мати гарні, звивисті форми. Територія, площа повинна бути близько 12 соток або навіть більше.

Японський стиль для невеликих територій

Якщо вищезгадані розміри території вам не підходять, то тоді варто вибрати японський стиль ландшафтного дизайну. Відмінною його рисою є акуратність, мініатюрність, що не вимагає великої площі. Також елементи повинні бути з «загадкою», тобто мати прихований сенс. Наприклад, великий камінь валун може асоціюватися з горою.