Існує думка, що за допомогою ландшафтного дизайну відбувається абсолютна зміна заміської ділянки. Деякі господарі ділянок слідують цій думці і не завжди досягають очікуваного результату, наприклад, якщо ділянка маленького розміру, то варто уявити, як безглуздо буде виглядати на ній масивна композиція.

Ландшафтний дизайн – досить тонка і копітка робота. Навіть обрізка кущів може стати серйозною трудністю на шляху до грамотного екстер’єру. Правильно і якісно виконаний ландшафтний дизайн не дратує погляд, а тільки лише підкреслює особливості архітектури будинку. При розробці майбутнього ландшафту застосовуються різні дизайнерські рішення та способи. Системи дренажу і поливу, властивості грунту – все це враховується при ландшафтному проектування. Також не можна забувати про особливості клімату при підборі рослин. Великий вплив на стиль ландшафтного дизайну багатодітній родині і його розміри, розташування і рельєф.

Дерева і рослини, клумби та квітники, малі архітектурні форми, освітлення ділянки, штучні водойми і струмки, альпійські гірки, садові доріжки, газони, системи дренажу та поливу, декоративне каміння – все це обов’язкові елементи будь-якого проекту ландшафтного дизайну.

Газон – один з наріжних каменів будь-якого ландшафтного дизайну, але в той же час на сьогоднішній день продажем газонів займаються досить багато професійних компаній.

Що вибрати купити газон або довго ростити його на ділянці? Розроблена спеціальна технологія вирощування рулонного газону. Він дуже простий у використанні – придбав і розстелив біля будинку. Пласти рулонного газону згортають для того, щоб вони не пошкодилися при перевезенні. Ретельний вибір сортів трави для сіяного газону дуже важливий. Екстремальні, звичайні, мавританські, англійські (партерні або елітні) газони – це назви газонів, які зустрічаються найбільш часто. Створення і подальший догляд за англійським газоном вкрай трудомісткі. При виготовленні цього газону абсолютно виключається застосування техніки. Але, незважаючи на досить складний догляд, такий газон виправдовує всі вкладені в нього старання. Ще англійський газон називають партерним і елітним. Звичайний газон виділяється тим, що має високу стійкість до механічних впливів. Може застосовуватися в якості фону для квіткових клумб.

Спортивний газон чудово підійде для сім’ї з дітьми, такий газон перенесе всі випробування, влаштовані дітьми та домашніми тваринами. З газоном нічого не станеться, навіть якщо по ньому буде бігати десяток дітлахів.

За допомогою мавританського газону можна створити куточок, максимально наближений до первозданної природи. Крім природної природної краси, він в достатку привертає бджіл і метеликів. Догляд за мавританським газоном достатньо складний.

Екстремальний газон застосовують на ділянках з високою ерозією, він добре захищає грунт і вимагає мінімального догляду. Мінімум догляду – ось основна перевага такого газону.

Після вибору газону слід підібрати квіти і рослин, які будуть рости на вашій ділянці. Без квіткових клумб неможливо уявити будь-який ландшафтний дизайн. Квіти, які ростуть в квітниках і клумбах виглядають яскравіше і цікавіше. Види клумб бувають різні, це залежить від форми, призначення і т.д.

Рослини-однорічники і багаторічники садять в одну клумбу або квітник для того, щоб період цвітіння одних квітів змінювався цвітінням інших – і у вас в саду завжди були яскраві красиві квіти. Саме тому головне в створенні клумби та квітника – врахувати періоди цвітіння всіх висаджених рослин. Розарій, а саме так називають клумбу для троянд, як правило знаходиться окремо від інших квітів. Квітник, призначений спеціально для розведення троянд називають розарій.