При придбанні своєї заміської ділянки багато хто намагається зробити її райським куточком. На превеликий жаль, щоб домогтися бажаного результату самостійно потрібно докласти багато зусиль.

У двох словах під поняттям ландшафтний дизайн слід розуміти благоустрій та озеленення ділянки. Трактування цього поняття часто зустрічається в спеціальній літературі.

Паркове будівництво розвивається протягом багатьох століть. Велика кількість ідей запозичено від культур різних націй і народностей, так як інформаційні ресурси і технічний прогрес розвиваються з величезною швидкістю. З китайської і японської культури багато ідей взято для створення мініатюрних садів.

Все ж де ця відмінна риса між благоустроєм і озелененням?

Щоб забезпечити хороший ріст рослин, чагарників і дерев потрібно хороша інженерна підготовка. Для цього створюється дренажні системи і способи поливу. Важливу функцію грає освітлювальна система. Також виконуються роботи по формуванню вертикального планування, влаштування пандусів, альтанок, підпірних стінок і т.д.

Красива огорожа також є важливою частиною композиції.

Доброю підготовки вимагає мощення доріжок і майданчиків. Це повинно бути міцні і тверді покриття. А для того щоб простіше було упорядкувати територію, краще використовувати спеціальні технічні засоби.

Озеленення ділянки – це розбивка і посадка клумб, квітів, дерев, боскетов, стрижених стінок з чагарників, і т.д. Рослина повинні по максимуму створювати комфорт, зменшувати концентрацію вихлопних газів, захищати від пилу, вітру з боку дороги.

Для виконання таких робіт необхідні хороші знання в грунтознавстві, будівництві, біології, гідрогеології і звичайно при цьому зобов’язаний бути присутнім талант художника.

Ландшафтний дизайн – це в першу чергу мистецтво, що об’єднує озеленення і благоустрій, який передбачає створення комплексу природних і інженерних елементів.