Теплобачення (Termography) – це ціла наука, яка вивчає фізику, апаратуру (тепловізори), методи і основи, які забезпечують можливість дослідження нагрітих об’єктів. Теплобачення – це універсальний спосіб отримання різної інформації про температурні процесах, адже будь-який об’єкт з температурою відмінною від нуля градусів, має теплове випромінювання, так само як і процеси перетворення енергії протікають з поглинанням або виділенням температури.

Теплобачення широко застосовується в медицині, охороні об’єктів, енергетики, полюванні і будівництві. Обстеження тепловізором для контролю якості теплоізоляції будинку і огороджувальних конструкцій будинків в цілому. Звичайно, нам цікава область застосування тепловізійного обстеження в будівництві, про нього й поговоримо докладніше.

Прилад, за допомогою якого ми маємо можливість бачити в інфрачервоному спектрі називається тепловізор. Саме він допомагає визначати проблемні ділянки. По суті це камера, яка фіксує інфрачервоне випромінювання поверхні об’єкту. Інакше, за допомогою тепловізора можна з високою часткою вірогідності реєструвати теплові аномалії, після чого займатися докладним вивченням і аналітикою отриманої інформації, надаючи їй якісні та кількісні характеристики.

Що бачить тепловізор?

Що ж ми бачимо в свої тепловізори, коли проводимо тепловизионное обстеження будинку? А бачимо ми як загальний стан функціонування будинку, так і працездатність всіх систем будинку окремо. Наприклад в тепловизор можна побачити:

Стан самої стіни будинку, тобто чи немає яких-небудь тріщин або руйнівних процесів. Як поводиться цегляна кладка, чи не є розчин містком холоду і т.д.

Можна побачити стан внутрішньої обробки будинку. Чи не відшаровується штукатурка, чи не відходять шпалери…

Бачимо стан різних ущільнень і ущільнювачів, наприклад на вікнах або дверях, в місцях сполучення стін або будь-яких збірних конструкцій.

Бачимо як працює або не працює система опалення, чи немає застою або засмічення, чи правильні температури на вході і виході.

Так само бачимо як працює система вентиляції, чи є тепловтрати через витяжку.

Чи можемо виявити протікання теплої підлоги або пробою водяних труб в стінах.

Чи зможемо спрогнозувати зони появи конденсату, судячи зі стану теплоізоляції конструкцій.

Бачимо якість монтажу і збірки вікон і підвіконь, чи є протяги…

Можна навіть подивитися не гріється чи електропроводка в щитку.

Ну і звичайно, найголовніше, бачимо стан теплоізоляції. Як вона працює, чи можна жити в будинку і витрачати помірна кількість грошей на опалення або цілорічне проживання буде обходиться в неприємні суми…

Важливий і корисний момент, що проводити обстеження будинку можна на будь-якому етапі будівництва. Тобто можна мати можливість чітко контролювати всі види робіт, пов’язані з теплофізики та домагатися якісних підрядних робіт!