Бажання побудувати басейн на своїй дачі, в заміському будинку або навчальному закладі аж ніяк не є даниною моді або наслідуванням закордонному способу життя. Це просто необхідність активно відпочити, пройти курс лікувальних процедур та інше. Відомо, що при плаванні у людини задіюються майже всі групи м’язів. А чиста вода як ніщо інше знімає стрес і напруження від повсякденних навантажень на розум і тіло.

Перед складанням проекту басейну потрібно викликати фахівців на територію майбутнього об’єкта для точної локації і визначення параметрів.

Перший етап проектування – це вибір основних розмірів і виходять з них технічних характеристик. Від цих параметрів безпосередньо залежить безпека і зручність в майбутньої експлуатації.

Потрібно впевнитися в відсутності проходження поруч ліній електропередач, газопроводів і магістралей і т. п. Мабуть підведено електроживлення, також організована подача і злив води.

Розробляти технічну документацію необхідно на підставі характеристик і вимірів, визначених на місці. Розрахунки можуть бути наступні: чи не менше 6 м кв. на одну людину; глибину вибирають від призначення водойми – 1,5 – 2 м для купання, 3 м і більше для пірнання з трампліну.

Ще потрібна система фільтрації, знезараження води і підтримки температури.

За бажанням можна встановити гідромасаж, водоспад – грибок, підводна течія і т. п.

Для критих басейнів необхідно встановити систему вентиляції і контролю рівня вологи.

Одна з класифікацій басейнів:

1. Скімерний басейн.

2. Переливний басейн.

Розглянемо кожен вид окремо.

Скімерний басейн

У такому басейні вода нижче рівня бортів. Насосна станція відкачує воду через скімери – спеціально пророблені вікна в стінках конструкції, через які вода потрапляє в систему: насос – фільтрація – нагрівач – хімічна обробка води, потім через сопла повертається назад у водойму. Вибір цього варіанту зменшує витрати на будівництво водойми і обладнання.

Переливний басейн

У такому пристрої вода на одному рівні з бортами. З нього вона через переливної грати на всі боки потрапляє в накопичувальну ємність. Далі вода потрапляє в систему: насос – фільтрація – нагрівач – хімічна обробка води, потім через сопла повертається назад у водойму. Ця схема вимагає наявності переливної посудини в підвалі або підсобному приміщенні. Всі плавальні басейни громадського використання зроблені за цією схемою.