Зараз вже багато людей при проектуванні свого житла виділяють ще одне невелике приміщення під сауну.

Якщо раніше її можна було зустріти тільки на дачних ділянках, то тепер вона є частиною декору в домашньому затишку. А що саме більше підійде сауна або лазня – вирішувати вам.

Сауна в будинку – це необхідність чи декор?

Швидше вона вже стала частиною будинку, так само як і ванна кімната, кухня, вітальня та інше. Розглянемо переваги лазні в будинку:

  • комфорт – не потрібно їхати кудись, щоб попаритися, адже все поруч. Деякі мешканці навіть додають басейн в лазні, щоб максимально урізноманітнити свій комфорт;
  • економічність – вартість будівництва суттєво дешевше через її внутрішнього розташування;
  • здоров’я – всім відомо, що паритися корисно, але баня в будинку дозволить переміщатися всередині житлової споруди, а не йти розпареним через весь двір, особливо взимку.

На що потрібно звертати увагу при проектуванні будинку з лазнею?

Як відомо, на будівництво житла, де передбачені парилка і сауна ціна значно менше, ніж замовляти їх окремим проектом. Також завдяки такій компактності, на земельній ділянці з’явиться вільне місце, де можна буде встановити гараж або сарай під садовий інвентар.

Так як сама конструкція будинку зроблена з бруса, то необхідно правильно підібрати піч для лазні з урахуванням всіх тонкощів безпеки житла в цілому. Для її підігріву часто використовують дрова, а під воду монтується котел з виходом димаря в назовні.

Багато виробників стверджують, що така система підігріву нешкідлива, що насправді не так. Тому варто придивитися до електропечі – надійні, легкі в експлуатації і ціна прийнятна. Це дозволить не ризикувати, адже стандартні печі сильно нагріваються, і можуть стати причиною тління бруса і його подальше загоряння.

Не варто забувати і про вентиляцію з витяжною системою гарячого повітря, що дозволяє постійно оновлювати не тільки кисневий фон приміщення, а й позбуватися від зайвої вологи. Щоб ще більше заощадити, баню в будинку з бруса окремо утеплюють і встановлюють герметичні двері, а також заливають тепла підлога.

Через свою конструкції, лазня може бути розташована в будь-якій частині житлового приміщення, навіть на другому або третьому поверсі. Бажано, щоб вона була недалеко від ванної кімнати, щоб зручніше підключати подачу води і каналізацію.