Перше завдання при проектуванні приватного житлового будинку, котеджу – вибір стилю. Від цього залежить поверховість, а також те, яких розмірів і форми будуть вікна, двері, скільки потрібно закуповувати будматеріалу. Сьогодні найчастіше вибирають такі стилі заміських будинків, як класичний, романський, скандинавський, італійський, модерн. Архітектурна класика російської, скандинавського, англійської та середземноморського напрямків актуальна завжди.

Дизайнерські рішення екстер’єрів будинків з натяками на культури різних країн характерні для шале, Провансу, фахверка, шато і кантрі. Вони до цих пір затребувані любителями європейської старовини і чарівності. Серед східних стилів найактуальніший на сьогодні – японський. Багато в чому підкуповує його гармонійність і можливість облаштування простору за правилами даоської філософії – Фен-шуй.

Сьогодні поговоримо про проекты каркасных домов, знову ж таки, безвідносно до технологій будівництва.

Будь-яке будівництво починається з проекту майбутньої споруди. Перш, ніж будувати потрібно представляти, як буде виглядати майбутнього «гніздечко». Тому без проекту не обійтися.

Тут, можна поступити кількома шляхами: замовити архітекторові проект будинку своєї мрії або знайти в Інтернеті те, що Вам підходить.

Каркасні будинки користуються великою популярністю, в силу переваги над іншими видами будівництва будинків. Вони уособлюють собою надійність і довговічність, можливість втілити в життя буквально будь-яке бажання, створити будинок своєї мрії.

Дім із дерев’яною структурою міцно влаштувалися на ринку в зв’язку з доступністю будівництва для широких мас цільової аудиторії. Наприклад, будівництво такого типу будинків за канадською технологією набагато вигідніше, ніж будувати будинок по класиці. Більш того, для людей з обмеженим бюджетом це буде відмінним стартом, дозволить отримати якісний і міцний будинок, який надалі можна буде покращувати на свій розсуд.

Каркасний будинок являє собою конструкцію, яку можна звести за короткий термін, без шкоди для міцності і надійності майбутньої будови. У цій будівлі абсолютно всі несучі частини переплетені один з одним, таким чином створюючи монолітну, міцну конструкцію. Фактично суть споруди полягає в зведенні каркаса, на основі якого вже буде облаштовуватися будинок.

Стіни повністю заповнюють утеплювачем, що в цілому енергоефективно і економічно. Лицьова обшивка будинку може бути якою завгодно, на розсуд замовника. Це може бути сайдинг з імітацією під цеглу, колоди і т.д. Наведемо основні переваги:

  1. Низька ціна при коротких термінах споруди
  2. Відмінна теплоізоляція, що в підсумку заощаджує фінансові кошти на опалення будинку
  3. Можливість використання негорючих матеріалів зробить будинок вогнетривким
  4. Міцність і надійність, включаючи всі комунікації, які будуть проведені

Однак, у цього типу будівництва є і мінуси: в подальшому буде неможливо провести перепланування, так як доведеться змінювати фактично половину будівлі, а це не вигідно. Крім того, водопровід не можна проводити в стінах, це створить зайву вологість, яка може чинити шкідливий вплив на матеріали стін.

У всьому іншому каркасні будинки нітрохи не поступаються традиційним будівлям з цегли, газосилікатних блоків. А в деяких аспектах, наприклад по строкам зведення, навіть перевершують класичні рішення.