Сталеві труби – мають велику сферу застосування та використовуються для багатьох цілей. Вони виготовляються різними способами, в результаті чого виходить зварна або безшовна труба. Спочатку сира сталь виливається в придатну для обробки форму. Після цього з неї роблять трубу, витягаючи сталь в безшовну трубу або стискаючи краї герметизують їх зварним швом. Перші методи виробництва сталевих труб були впроваджені на початку 18 століття, і неухильно розвинулися в сучасні процеси, які використовуються сьогодні. Завдяки своїй універсальності труби є найбільш часто використовуваними в сталеливарній, машинобудівній промисловості.

Сфера застосування металевих труб

Сталеві труби зустрічаються у багатьох місцях. Оскільки вони міцні, їх можуть використовувати, наприклад:

  • під землею, для транспортування води та газу по містах і селищах;

  • в будівництві, для захисту електричних проводів.

Вони також можуть бути і легкими. Це робить їх ідеальними для використання у виробництві велосипедних рам. Інші місця, де вони можуть бути корисними, це:

  • виробництво автомобілів;

  • холодильні установки;

  • системи опалення та водопроводу;

  • нафтова галузь, бурильні установки;

  • теплоелектроцентраль.

Для деяких сфер діяльності, необхідні труби особливої ​​міцності, наприклад для виготовлення підшипників кочення. Безшовні труби зазвичай легші і мають тонкіші стінки. Вони використовуються для перевезення різних рідин. Зварні труби важче і жорсткіші. Вони більш однорідні по товщині стінки і, як правило, більш рівні, тому застосовуються у різних трубопроводах.

Контроль якості

Певні характеристики труб можна контролювати під час виробництва. Діаметр труби часто змінюється в залежності від того, як вона буде використовуватися. Він може варіюватися від крихітних трубок, що використовуються для виготовлення голок для підшкірних ін’єкцій у медицині, до великих труб, що використовуються для транспортування газу по місту. Також можна контролювати товщину стінки труби. Часто тип сталі також впливає на міцність і гнучкість труби. Інші контрольовані характеристики включають довжину, матеріал покриття і обробку торця.

Приймаються різні заходи, щоб гарантувати відповідність готової сталевої труби технічним вимогам, наприклад:

  1. Рентгенівські датчики використовуються для регулювання товщини сталі. Якщо є будь-яка різниця між двома променями, датчик автоматично ініціює зміну розміру роликів для компенсації;

  2. Гідровипробування. Створюється високий тиск всередині труби за допомогою води, він досягає 700 атмосфер.

  3. Ультразвукове дослідження.

В кінці процесу труби також перевіряються на наявність дефектів — якість зварного шва, ударостійкість, на розрив, металографія, його в’язкість повинна становити не менше 90%. Труби які проходять тестування консервуються нанесенням технічного мастила на поверхню, а несправні труби повертаються на перероблення.