Кухня – одна з найважливіших частин житла, і, природно, хочеться, щоб вона виглядала красиво і благородно. Але що робити, коли немає можливості віддати занадто велику суму за ремонт.

На щастя, існує декілька варіантів бюджетної кухонних меблів, яка буде по кишені кожному. Замовити дешеві кухні можна в онлайн-магазинах, або прямо у виробника.

Меблі та фурнітура

Як правило, кухні поділяють на три основних види:

  • Лінійна – меблі вибудовується в одну лінію уздовж стіни.
  • Кутова – в кутку розміщується тумба, мийка, навісні шафи.
  • Острівна – незвичайний варіант для нашої країни, прийшов з країн південної Європи. Посередині розміщується вся кухонні меблі, в тому числі плита або мийка, а вздовж стін розташовуються столи, стільці і т. п.

Вид кухні потрібно вибирати відповідно до її параметрами: площею, освітленістю, функціональним значенням. Немає нікого сенсу намагатися зробити острівну кухню в маленькій кімнаті, площею менше 15 кв. метрів. У той же час, лінійне розміщення – практично універсальний варіант, який підходить для кожного.

Матеріали

Існує багато видів покриття для кухонних меблів, в тому числі емаль, фарбована цільна деревина, ЛДСП, МДФ і інші. Як правило, якщо хочеться дешево – то вибір обмежується пластиковими стільницями, або МДФ. Їх низька ціна не означає, що подібний матеріал недовговічний і неміцний.

Навпаки, МДФ вважається одним з кращих виборів для невеликих кухонь. Він абсолютно невимогливий до відходу, з нього легко видаляти бруд, жирні плями. Як правило, МДФ покривають спеціальною плівкою або емаллю. Це дає можливість підібрати найбільш підходящий відтінок кольору, а також збільшити або зменшити ціну готового виробу, за рахунок вартості стільниць.

Пластик також вельми непоганий вибір, особливо, якщо вибирати матовий варіант. На глянцевому занадто сильно будуть видні жирні відбитки пальців. Пластик більш стійкий, ніж плівки на МДФ, не відшаровується, витримує вплив високих і низьких температур. Хороший пластик не вицвітає і не дряпається.

Таким чином, хороша кухня за розумні гроші – це цілком реально. Головне, не пошкодувати свого часу і підшукати дійсно підходящий варіант. При ремонті не забувайте враховувати особливості приміщення і його площа. Навіть дешева, але підібрана зі смаком меблі виглядає дуже дорого.