Тепло, затишок, благородство – це те, що асоціюється з килимами. Килим хочеться помацати, пройтися по ньому босоніж.

Килим здатний надати обстановці індивідуальність і комфорт або кардинально змінити вигляд будь-якого приміщення, будь то житлова кімната або офіс.

Серед «м’яких» підлогових покриттів розрізняють три різновиди:

  1. Килим – закінчений виріб певного розміру, з обробленими і оформленими краями, що укладається на підлогу вільно, без закріплення.
  2. Килимове покриття (рулонний ковролін) – полотно, укладене від стіни до стіни під плінтус і закриває всю підлогу в приміщенні.
  3. Килимова плитка – модульне килимове покриття, яке випускається у вигляді плитки стандартних розмірів. Ці самоклеючі фрагменти килимового покриття вкрай зручні і в плані укладання, підбору розміру і потерті або безнадійно забруднені місця. Для цього просто відклеюють зіпсований фрагмент і на його місце укладають новий (за умови, що Ви не поскупилися при покупці на додаткові елементи).

До речі, вас можуть зацікавити акриловые ванны интернет магазин, які ви можете придбати вже зараз за найкращими цінами.

За способом виробництва все килимові вироби промислового виробництва діляться на ткані і неткані:

1. Ткані килими виготовляються традиційним методом шляхом переплетення поздовжніх і поперечних ниток на ткацькому верстаті: трудомісткість виробництва – основний фактор їхню високу ціну. Зате такі килими цінуються за міцність, довговічність, витонченість стилів і необмежені можливості дизайну.

2. Неткані килими в основному випускаються двох типів: іглопробівниє і іглопрошівние (тафтингові):

♦ Голкопробивні покриття найдешевші. При їх виготовленні переплетені між собою нитки забиваються голками в первинну основу, завдяки цьому виходить щільне і густе килимове покриття. Для остаточного закріплення петлі фіксуються спеціальною грунтовкою. Голкопробивні килими відрізняються високою зносостійкістю. За зовнішнім виглядом і відчуттям комфорту вони поступаються іншим видам килимових покриттів, але користуються попитом завдяки гарному поєднанню міцності, зносостійкості і невисокої вартості. Зазвичай таке покриття застосовується в приміщеннях з великою інтенсивністю руху, а завдяки відмінному звукопоглинанню часто використовується в театрах і кінотеатрах.

♦ При виготовленні тафтингового (іглопрошівной) покриття сотні голок спеціального верстата пропускають нитку через первинну тканину. В результаті утворюються петлі, які можуть додатково розрізатися. Пряжа ворсу закріплюється в первинній основі шаром латексу, а потім приклеюється вторинна основа з натурального або штучного джуту, гуми або повсті. Якщо петлі такого килима потім розрізають, то килим прийнято називати ворсові, якщо залишаються в недоторканому стані – то петльовим.

Коли мова заходить про килимах, фраза “матеріал має значення” набуває особливої ​​актуальності. Кращий матеріал для килима – це шерсть.

Вовняні килими стійкі до зносу і протягом багатьох десятиліть виглядають як нові. Вони здатні вловлювати вологу в сирих приміщеннях і зберігати тепло в погано опалювальних кімнатах.

Такі килими не накопичують статичну електрику, по ним корисно ходити босоніж. Килими роблять найчастіше з вовни овець, верблюдів, рідше – лам і ангорських кіз. Чим молодша тварина, тим м’якше і еластичнішою, а значить, дорожче шерсть.

Килими з шовку відрізняються витонченістю і м’яким мерехтливим блиском. Шовкові волокна справедливо вважають найбільш міцними, проте килими з них досить тонкі і в холодну погоду навряд чи зігріють.

Місце таких килимів – на стіні спальні або вітальні як декоративна прикраса, яке послужить не одному поколінню.

Бавовна зазвичай застосовують для створення основи килима. Виняток становлять деякі племінні килими, де бавовна використовується для підкреслення контрасту при зображенні дрібних деталей. Однак останнім часом бавовняні килими входять в моду.

Але використання килимів з натуральних матеріалів, все ж не завжди виправдано. Так, наприклад, для приміщень, де знаходяться люди, схильні до алергії, а також для медичних і дитячих установ найправильніше вибирати килими з сучасних синтетичних волокон, що володіють бактерицидними властивостями.

Синтетичні килимові покриття краще, ніж натуральні, підійдуть для приміщень з підвищеною вологістю (ванна кімната, кухня, санвузол).

Штучні матеріали, які використовуються для виготовлення килимів та килимових покриттів, – це поліпропілен, поліамід (нейлон), поліестер або поліакріл.

Головні переваги синтетичних килимових виробів – невисока вартість і зносостійкість. Сучасні синтетичні килими м’які на дотик і красиві на вигляд; фарби на них яскравіше; вони менше брудняться і легше чистяться, ніж натуральні.

Вибираючи килим, перш за все, визначте, як ви плануєте використовувати: в якості декоративної деталі інтер’єру або практичного предмета домашнього вжитку.

Крім того, треба враховувати, де він буде розташований: на стіні або на підлозі, в вітальні або коридорі і т. д. Від цього буде залежати вибір матеріалу, з якого зроблений килим, його розміри і, відповідно, ціна.